Żyjemy w kraju, który ma dość aktywną politykę socjalną oraz emerytalną – dla pokrzywdzonych to dobrze, a dla innych źle

W naszym kraju istnieje polityka dość dużej pomocy dla bezrobotnych czy chorych. Dlatego całe społeczeństwo musi się złożyć na to, by przewlekle chorzy mogli być leczeni i aby mogli dostawać na przykład renty.


ZUS jest tą instytucją, która głównie pobiera profITy z Polaków podatków.


papier
Dodane przez: Mark Hillary
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

Żeby przystąpić do licytacji organizowanej przez komorników, warto zapoznać się z regułami przyjętymi odnośnie takich zdarzeń

rozwód
Dodane przez: Kurhan
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Komornik jest osobą kojarzoną z nieprzyjemnymi działaniami powiązanymi z egzekucjami komorniczymi. Bez wątpienia większość osób zdecydowanie powie, że nie chciałoby mieć kontaktu z tym funkcjonariuszem.


To tam idą nasze składki. Szczególnie jest to składka emerytalna, ponieważ w ten sposób składamy pieniądze na własną emeryturę. Nie będziemy zmuszeni już wtedy chodzić do pracy, a za zaoszczędzone pieniądze będziemy w stanie spokojnie funkcjonować i radować się wnuczętami.Następną składową jest składka rentowa i wypadkowa. To dość ważne części, ponieważ jeśli mielibyśmy jakikolwiek wypadek albo na stałe byśmy zachorowali, to będziemy bez dodatkowych opłat przyjęci do szpitala czy operowani, a także otrzymamy pieniądze na egzystencję w czasie, gdy oczywiste, że nie będziemy w stanie pracować. Rehabilitacja także jest w Polsce objęta przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a więc jest bezpłatna.


komunikacja
Dodane przez: Personal Creations
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jeśli chcemy dokładnie poczytać jakie ZUS składki pobiera z naszej wypłaty, to warto zajrzeć na ich witrynę online. Tam wszystko jest szczegółowo opisane razem z tabelką i przykładowym wyszczególnieniem składek na podanej wypłacie (zazwyczaj uwzględnia się średnią krajową).
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.