Zobacz zawody przyszłości

Rynek pracy podlega ciągłym przekształceniom wypływającym między innymi z przemian demograficznych dokonujących się w społeczeństwie, z dynamicznego rozwoju nowych technologii oraz umiędzynarodowienia działalności ekonomicznej.
Elementy owe formują zawody przyszłości – zawody, których przedstawiciele będą wypatrywani jak też cenieni na rynku pracy. Dostosowanie edukacyjnej ścieżki do wymagań rynku w dużej mierze powiększa szanse na znalezienie przez absolwenta zajęcia w wyuczonym zawodzie. Pracodawcy sygnalizują zapotrzebowanie zwłaszcza na wysoko wykwalifikowanych fachowców. Pierwszym krokiem, aby osiągnąć taki status jest dobór odpowiedniego kierunku studiów, który pomoże uzyskać zawód z przyszłością. Sektory, w których notuje się wysokie zapotrzebowanie na pracowników, to między innymi: sektor IT, szczególnie programowanie, sektor ekonomiczny, sektor e-marketingu. Szczególnie w specjalności IT mamy do czynienia z tak zwanym rynkiem kandydata, co znaczy, iż popyt na pracowników przewyższa ich podaż. Inne zawody z tzw. przyszłością to m.in. coach i pedagog starszych osób. Poza pracownikami umysłowymi określonych specjalizacji, brakuje również wykwalifikowanych pracowników fizycznych: mechaników bądź spawaczy. Według raportów ilustrujących sytuację na lokalnym rynku pracy, są oni jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów.


obowiązki
Dodane przez: Simon_sees
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Już obecnie pracodawcy sygnalizują zapotrzebowanie na specjalistów od spraw finansowych, co wypływa m.in. z coraz węższych specjalizacji w tej branży.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.