Zawód "sprzątacz"/"sprzątaczka" - zawód nie wyłącznie przeznaczony dla płci pięknej!

Słysząc słowo "sprzątaczka", każda osoba od razu widzi przed oczami panią zamiatającą rano chodniki albo tez taką, która sprząta powierzchnie w biurach i tym podobne. Jednakże kiedy tylko słyszymy odmianę tego słowa: "sprzątacz", pierwsze co myślimy to dokładnie to, że to jakiś błąd w samej pisowni albo przejęzyczenie.
Myśli w ten sposób wbrew pozorom dosyć sporo ludzi, tymczasem sprzątaczy (a więc mężczyzn sprzątających), nie jest wcale tak mało, lecz zwykle sprzątają oni inne powierzchnie niż dziewczyny.


apartamentowiec
Dodane przez: Schüco
Treści źródłowe: Schüco


Jak już napomknęliśmy, sprzątaczki kojarzą się z różnymi biurami, chodnikami naprzeciw naszego bloku, szkołami, szpitalami oraz o wiele więcej. Co jednakże robią ich odpowiednicy, czyli sprzątacze? A więc w tym zawodzie, tak jak jest w bardzo wielu innych, faceci - mimo równości płci - bywają kierowani zazwyczaj do tych cięższych robót, aniżeli dziewczyny. Mówiąc "cięższych" nie rozmawiamy jednakże na temat stanu fizycznego, gdyż kobiety sprzątają dokładnie odsyłam do tego serwisu tak samo intensywnie, jeśli nie nawet i ciężej aniżeli mężczyźni, właśnie z powodu faktu, iż są od nich w większości słabsze fizycznie. Wykonują one dokładnie te same zadania co ich płeć przeciwna, choć sprzątacze - właśnie z powodu większej masy - bywają zazwyczaj proszeni o wykonanie zadań bardziej siłowych, takiego rodzaju jak odśnieżanie (chociaż niektóre kobiety także wykują to zadanie), czy usuwanie z powierzchni chodników lodu.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.