Zakładanie firmy jako niekłopotliwy proces

praca na etacie jest dla każdego sytuacją bezpieczną. Zatrudniony nie ponosi niebezpieczeństwa powiązanego z uzyskaniem zleceń, lub utratą majątku. To również sposobność wykorzystania płatnego urlopu.


Prowadząc aktywność gospodarczą z tych uprawnień skorzystać nie można. Tutaj człowiek biznesu jest sam dla siebie bossem, sam określa profile działania i ponosi odpowiedzialność za własne decyzje. Ale za to ma więcej swobody, sam wyznacza godziny pracy, bądź zakres zobowiązań, chociaż coraz to częściej zdarza się, że samozatrudnienie jest jedynie inną formą pracy na rzecz obecnego pracodawcy. Dobrą alternatywą dla pracy na etacie jest założenie osobistej działalności. Działalność gospodarczą wolno założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, albo podpisu elektronicznego.


pieniądze
Dodane przez: Lee Haywood
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

Pierwsza praca -jak ją zdobyć?

praca po studiach
Treści źródłowe: www.morguefile.com
Planując utrzymać się na rynku pracy, trzeba postarać się, aby umocnić swoją pozycje w oczach pracodawcy. Wraz podniesieniem poziomu poziomuwyedukowania przyszłych pracowników, wzrastają też wymagania pracodawców względem ludzi, których mają zatrudnić. Co więc trzeba zrobić, by stać się najlepszy?


Zakładanie firmy nie jest ciężkie, ale trzeba przeprowadzić parę czynności, odwiedzić kilka miejsc i to w stosownej kolejności. Rozpoczynamy od wypełnienia formularza CEIDG. Wpis do ewidencji jest zarazem podaniem o nadanie numeru REGON, nadanie, czy też wskazanie numeru NIP i dobór gatunku opodatkowania, także zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie informuje się również wszelkie zmiany z obrębu podawanych danych. W blankiecie powinno się podać gatunek wykonywanej działalności wedle wykazu PDK.


Rozstrzygnięcia w zakresie źródła dochodu winna poprzedzić dokładna analiza przychodów, wydatków, wielkości składek odprowadzanych do ZUS. Efektem tego musi być porównanie uposażenia netto z pracy i dochodu netto z działalności.
2017/12/05, 15:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.