Zakładanie firmy jako niekłopotliwy proces

praca na etacie jest dla każdego sytuacją bezpieczną. Zatrudniony nie ponosi niebezpieczeństwa powiązanego z uzyskaniem zleceń, lub utratą majątku. To również sposobność wykorzystania płatnego urlopu.


Prowadząc aktywność gospodarczą z tych uprawnień skorzystać nie można. Tutaj człowiek biznesu jest sam dla siebie bossem, sam określa profile działania i ponosi odpowiedzialność za własne decyzje. Ale za to ma więcej swobody, sam wyznacza godziny pracy, bądź zakres zobowiązań, chociaż coraz to częściej zdarza się, że samozatrudnienie jest jedynie inną formą pracy na rzecz obecnego pracodawcy. Dobrą alternatywą dla pracy na etacie jest założenie osobistej działalności. Działalność gospodarczą wolno założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, albo podpisu elektronicznego.


pieniądze
Dodane przez: Lee Haywood
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

Znajdź dobrego doradce prawnego w Nowym Sączu

zapisy
Dodane przez: Roberto Nieves
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy już dorośli, zakładamy rodzinę czy też wyprowadzamy się od rodziców, diametralnie zmienia się całe życie. Nie jedynie spoczywa na nas większa odpowiedzialność, ale także potrzebujemy zmagać się z wieloma przeciwnościami losu.


Zakładanie firmy nie jest ciężkie, ale trzeba przeprowadzić parę czynności, odwiedzić kilka miejsc i to w stosownej kolejności. Rozpoczynamy od wypełnienia formularza CEIDG. Wpis do ewidencji jest zarazem podaniem o nadanie numeru REGON, nadanie, czy też wskazanie numeru NIP i dobór gatunku opodatkowania, także zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie informuje się również wszelkie zmiany z obrębu podawanych danych. W blankiecie powinno się podać gatunek wykonywanej działalności wedle wykazu PDK.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.