Zajęcie dla ludzi o silnych nerwach, czyli kto oraz po co może być komornikiem

Komornicy nie cieszą się szacunkiem ludzi. Zwykłe są uważani za bezduszne osoby, które żerują na nieszczęściu innych. Komornik to jednak zawód jak każdy. Z tą małą różnicą, iż trzeba być nieskazitelnym. Jakie cechy musi posiadać odpowiedni kandydat na posadę komornika? Zobaczmy z bliska...


http://komornik-wroclaw.eu/
Dodane przez: National Assembly for Wales
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Komornik to funkcjonariusz publiczny, który blisko współpracuje z sądem. Jego podstawowym zadaniem jest egzekwowanie długów. Ale nie tylko to wchodzi w zakres jego kompetencji. Komornikiem sądowym w naszym kraju może być tylko osoba, posiadająca polskie obywatelstwo. Oprócz tego musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Ważnym elementem jest cieszenie się nieskazitelną opinią. Znaczy to, że kandydat na komornika nie był nigdy karany za jakieś przestępstwo i przestępstwo skarbowe. Mało tego – osoba ta nie może być podejrzany o popełnienie przestępstwa, w tym przestępstwa skarbowego.

Dodatkowo powinien być absolwentem wyższych uczelni o kierunku prawniczym na terenie naszego kraju. Ewentualnie, ukończyć studia poza Polską, ale na uczelni, jaka jest uznana na terenie Polski. Bez zarzutu musi być również stan zdrowia osoby, która chce być komornikiem. Niezbędne jest odbycie aplikacji komorniczej oraz zdanie odpowiedniego egzaminu. Po dopełnieniu wszystkich wymaganych formalności należy odbyć dwuletni staż w charakterze asesora komorniczego. W dodatku kandydat na stanowisko komornika sądowego musi mieć ukończone 26 lat. Pamiętajmy również o tzw. umiejętnościach miękkich. Komornik powinien być rzetelny, skrupulatny, uczciwy. Musi być również zdystansowany i posiadać umiejętność zostawiania spraw zawodowych w... pracy.

Komornik - skuteczni sądowi komornicy z gór tarnowskich - z Wrocławia, Opola, Białegostoku, Kalisza czy innych miejscowości musi mieć się na baczności. Łatwo bowiem może zostać odwołany. Lista przewinień jest bardzo długa. Przede wszystkim komornik nie może naruszać przepisów prawa. Często słyszy się o tym w radiu oraz w telewizji. Zanim wybierzemy karierę komornika, zbadajmy skrupulatnie rynek. Żeby mieć prawdziwy ogląd sytuacji, poszukajmy potrzebne informacje w internecie. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „komornik (sprawdź serwis) z Wrocławia”.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.