Zadbaj o własny rozwój i pozycję pośród szukających pracy

Mówi się, że na wszystko trzeba mieć papier. To prawda, ponieważ najczęściej rekruterzy nie chcą wybierać osób, które opisywanego doświadczenia nie mogą potwierdzić żadnymi certyfikatami i dyplomami.


szkolenia
Dodane przez: Wes Schaeffer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Bardzo często jest to związane z profilem przedsiębiorstwa, który zakłada konieczność pozyskania kierunkowego wykształcenia pośród pracowników.


Rzecz jasna jeśli kandydat na pracownika zrobi wrażenie na kimś, kto zajmuje rekrutacją, to od tego typu reguł można pozyskać odstępstwo. Często w firmach prowadzi się bowiem szkolenia, na których w szybki i prosty sposób będą mogli uzupełnić ewentualne braki. Część z nich jest projektowana typowo pod firmę. Nie wiążę się to z uzyskaniem uznawanych u innych pracodawców dokumentów, jednak są też takie, dzięki którym możemy otrzymać stosowny certyfikat - certyfikacja fsc - potwierdzający konkretne uprawnienia. Na studia i szkolenia warto chodzić też we własnym zakresie, bo im więcej możemy zaoferować pracodawcy, tym większa szansa, że zatrudni nas w swojej firmie. Rozważnym podejściem jest wybieranie zagadnień, które w pewnym stopniu się łączą, ale mimo to nie są takie same, ponieważ w tak łatwy sposób możemy po pierwsze - powiększyć swoją atrakcyjność wśród innych potencjalnych pracowników, a po drugie - poszerzyć swoje pole poszukiwań zatrudnienia. Im więcej możemy zaoferować, tym łatwiej coś znaleźć, bo możemy się swobodnie poruszać w licznych dziedzinach, a nie wyłącznie w jednej, wyuczonej od lat. Specjaliści rzecz jasna również są potrzebni, jednak teraz stawia się bardziej na interdyscyplinarność, która staje się kluczowa w rekrutacji.


Następne teksty

Współczesny świat wymusza potrzebę wydajnych środków aby nadążyć za jego tempem rozwoju

kursy
Dodane przez: U.S. Embassy Tel Aviv
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Świat wygląda dzisiaj całkiem inaczej niż trzydzieści lat wstecz. Podstawowym źródłem przemian jest rozwój technologiczny. Rozwój technologiczny, kroki podejmowane przez konkurencję, zmiany potrzeb klientów, oddziałują na współczesny świat gospodarki.


Pragnąć otrzymać etat w konkretnym miejscu musimy być gotowi na to, że najprawdopodobniej będziemy wykonywać różne zadania - nie jedynie te, które przypisane są bezpośrednio do naszego stanowiska. Z tego powodu rekruterzy najczęściej poszukują osób wszechstronnych, które odnajdą się w bardzo różnorodnych zadaniach. Dlaczego nie mielibyśmy to być właśnie my?
2018/05/11, 12:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.