Z jakiego powodu warto poznawać coraz to nowe języki obce

Przeglądając rozmaite oferty pracy, zwykle możemy się natknąć na to, iż w podstawowych oczekiwaniach umieszczona jest umiejętność mówienia w innym języku. W lepiej płatnych posadach, warunkiem jest płynna znajomość minimum dwóch języków obcych. Takie osoby są cenione w danym momencie wśród pracodawców najbardziej.
szkolenia
Dodane przez: NCDOTcommunications
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dlatego, jeżeli ktoś jeszcze do tej pory nie potrafi ani jednego języka, bądź potrafi wyłącznie trochę język angielski, wcale nie musi przeskakiwać tych ogłoszeń i poszukiwać gorzej płatnych ofert. W końcu trzeba rozwinąć swoje umiejętności.

A można to wykonać chociażby poprzez zapisanie się na kurs włoskiego w Warszawie - więcej na ten temat. Dlaczego akurat te język miałby stać się dla nas bardziej opłacalnym językiem, niż przykładowo francuski albo rosyjski. Pomyślmy, czy zamierzamy znowu być po stronie kilku kandydatów na jeden etat, czy może jednak po stronie pojedynczego kandydata na kilka ofert pracy. To jest chyba jasne, że ze znajomością rzadziej używanego języka obcego, stwarzamy pokaźną konkurencję dla innych potencjalnych kandydatów. Ponadto w niektórych regionach, chociażby w województwie Zachodniopomorskim, jest czymś całkowicie oczywistym, że wszyscy w podstawówce uczą się języka niemieckiego. Identycznie jest w kwestii języka rosyjskiego, jak i również wschodniej granicy Polski. Lepsze warunki etatu, to oczywiście nie jedyne powody żeby zapisać się na włoski Warszawa. Tak naprawdę takich korzyści może być o wiele więcej.


Następne teksty

Jak duże znaczenie mają szkolenia dla pracowników oraz firmy, na co zwracać uwagę podczas ich wybierania.

badania
Dodane przez: Leslie Richards
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
O bardzo dużym znaczeniu szkoleń wiadomo od dawna, jeżeli firma chce zachować konkurencyjność wśród innych, to musi inwestować nie tylko w nowoczesne Urządzenia, maszyny i systemy informatyczne, lecz także w pracowników.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.