Z jakiego powodu warto poznawać coraz to nowe języki obce

Przeglądając rozmaite oferty pracy, zwykle możemy się natknąć na to, iż w podstawowych oczekiwaniach umieszczona jest umiejętność mówienia w innym języku. W lepiej płatnych posadach, warunkiem jest płynna znajomość minimum dwóch języków obcych. Takie osoby są cenione w danym momencie wśród pracodawców najbardziej.
szkolenia
Dodane przez: NCDOTcommunications
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dlatego, jeżeli ktoś jeszcze do tej pory nie potrafi ani jednego języka, bądź potrafi wyłącznie trochę język angielski, wcale nie musi przeskakiwać tych ogłoszeń i poszukiwać gorzej płatnych ofert. W końcu trzeba rozwinąć swoje umiejętności.

A można to wykonać chociażby poprzez zapisanie się na kurs włoskiego w Warszawie - więcej na ten temat. Dlaczego akurat te język miałby stać się dla nas bardziej opłacalnym językiem, niż przykładowo francuski albo rosyjski. Pomyślmy, czy zamierzamy znowu być po stronie kilku kandydatów na jeden etat, czy może jednak po stronie pojedynczego kandydata na kilka ofert pracy. To jest chyba jasne, że ze znajomością rzadziej używanego języka obcego, stwarzamy pokaźną konkurencję dla innych potencjalnych kandydatów. Ponadto w niektórych regionach, chociażby w województwie Zachodniopomorskim, jest czymś całkowicie oczywistym, że wszyscy w podstawówce uczą się języka niemieckiego. Identycznie jest w kwestii języka rosyjskiego, jak i również wschodniej granicy Polski. Lepsze warunki etatu, to oczywiście nie jedyne powody żeby zapisać się na włoski Warszawa. Tak naprawdę takich korzyści może być o wiele więcej.


Następne teksty

Propozycje pracy dorywczej, jakich sporo da się wyszukać w czasie wakacji

Praca we Francji
Dodane przez: U.S. Department of Agriculture
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy zbliża się lato, młode osoby mają chęć zarobić, by posiadać pieniądze na swoje drobne potrzeby. Nie będzie to dziwne, szczególnie, iż podczas gdy jeszcze parę lat temu osoby młodsze absolutnie nie interesowały się pracą to teraz uległo to zmianom. Dlatego również pracodawcy wystosowują propozycje pracy dorywczej, jakich dużo można znaleźć latem stricte pod kątem młodszych osób.

A do nich zalicza się przykładowo zamiar jeżdżenia po terenach europejskich. Z pewnością pomyślimy, iż przecież, w tamtych krajach trzeba znać język grecki, angielski i portugalski. Faktycznie tak może być. Ale również nie zapominajmy o tym, iż o wiele szybciej znajdziemy w tych krajach osoby, które płynnie rozmawiają po włosku, niż przykładowo po angielsku. Poza tym, sporo wyrazów po włosku jest praktycznie zbliżonych do portugalskich, czy nawet angielskich. Dlatego będzie nam zdecydowanie szybciej opanować chociażby pierwsze słówka tych języków. Czyż nie jest to motywujące do poznania języka, jakim wcześniej za mocno się nie interesowaliśmy?

Powiązany artykuł - http://www.wloskiklucz.com/przygotowanie-do-egzaminow/
2017/08/18, 11:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.