Wysokość składek do ZUS-u - czyli, wszystko co dobrze jest na ten konkretny temat wiedzieć

ZUS - czyli najzwyczajniej "Zakład Ubezpieczeń Społecznych" - jest to idealnie znana wszystkim instytucja, która może choć często nie jest zmuszone nam pomagać (każdziutkim kto ogląda wiadomości ma pojęcie o czym mowa).


konstrukcje
Dodane przez: Klearchos Kapoutsis
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj artykule zbliżymy Państwu wysokości sumy ich składek i wszystko co warto na ich temacik wiedzieć - wystarczy, że do końca odczytacie nasz nowiutki artykuł!


Na początku tekściku musimy zaznaczyć, że informacje na temat składek - omijając naszym tekścikiem - odnajdą Państwo również na samiutkiej stronce Internetowej ZUS-u i w innego rodzaju artykułach temu poświęconych. My dzisiaj zbliżymy jedynie dane podstawowe, takiego typu jak: jakie są stopy procentowe składek (chodzi tutaj o składki na ubezpieczenie społeczne), a także ich wysokość. Rozpoczniemy dzisiaj od zaczynającego z nadmienionych punkciku - stopy procentowej. Stopa procentowa bywa rozdzielona ze względy na rodzaj składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie typu emerytalnego - 19,52%, ubezpieczenia typu rentowego - 8,00%, ubezpieczenie typu chorobowego - 2,45%, a także na ubezpieczenie wypadkowe - które wynosi od 0,40% aż do trzy przecinek sześć procent.


Następne teksty

Strony www ułatwiające realizację codziennych spraw.

podatek
Dodane przez: GotCredit
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Ostatnio wyrosło wiele stron do podejmowania wielu różnych działań w sieci. Sporo z nich z pewnością usprawnia życie i wykonywanie spraw z życia codziennego.Idealnym rozwiązaniem jest rejestracja przez stronę www na dodatkowe zajęcia na wydziale. Dzięki niej nie ustawiają się kolejki do pracowników dziekanatu, a ludzie z innych miejscowości nie muszą przyjeżdżać wyłącznie po to, by zgłosić się na wykłady monograficzne lub lektoraty z języków obcych.


Co do drugiego punktu, którego to przezwiemy: wysokość składek zus, to jest on uzależniony od typu składki, a więc: na ubezpieczenia społeczne (które wynosi 812,61 złotych wraz z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, albo Bez za 749,94 złotych), na ubezpieczenie zdrowotne (wraz z ubezpieczeniem wynosi 297,28 złotych, a Bez 297,28 złotych), a także ostatni rodzaj składki na Fundusz Pracy (który to wynosi zarówno wraz z ubezpieczeniem jak i Bez - 62,67 złotych).
2018/06/11, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.