Wynajęcie mieszkania a rozliczenie się z tego tytułu? Jaki sposób wybrać? Czy ryczałt to korzystny pomysł?

Pragniesz wynająć mieszkanie? Nie wiesz, jak to zrobić? Najmocniej martwią Cię kwestie proceduralne. Nie obawiaj się, nie jest to wcale takie ciężkie. Powinieneś chociażby wiedzieć, iż nie każdą umowę najmu lokalu powinieneś zgłaszać do urzędu skarbowego, jednocześnie nie w każdej sytuacji rozliczanie się ryczałtem to właściwy pomysł. Co jeszcze warto wiedzieć?
mieszkanie na wynajem
Dodane przez: Josef Kocmid
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Rok podatkowy to sporo powinności, które dotyczą wynajmującego. Najbardziej poznany z nich to obliczanie zaliczek za każdy okres, kiedy został uzyskany przychód z wynajmu. Ten przychód rozliczany jest i uiszczany na rachunek właściwego urzędu skarbowego do dnia 20 następnego miesiąca po miesiącu zyskania przychodu. Należy w tym miejscu powiedzieć o wyjątku, jaki jest w grudniu. Wtedy to wynajmujący musi rozliczyć się w terminie do trzydziestego pierwszego stycznia następnego roku podatkowego.

ryczałt od najmu mieszkania na stronie damdom.pl
Dodane przez: Charleston's TheDigitel
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Duża ilość osób wybiera ryczałt od najmu. Zgodnie z konkretną ustawą o zryczałtowanym podatku dochodowym, osobie wynajmującej należy się prawo do wyboru kwartalnego wpłacania zaliczek. Jednocześnie ta możliwość jest uzależniona od dwóch sytuacji. Pierwsza z nich jest związana z kwotą tytułu najmu za poprzedni rok. Otóż, można przejść na ryczał, jak przychody z tytułu najmu w roku poprzedzającym nie przekroczyły wartości 25 000 euro, czyli przykładowo w roku 2013 było to 105 575 złotych. W tego typu sytuacji wynajmujący musi w okresie do 20 stycznia powiadomić o dokonania wyboru ryczałtu odpowiedni urząd skarbowy.


Następne teksty

Podstawowe informacje o konsolidacji finansowej – co dobrze jest wiedzieć?

firma - fotografia
Dodane przez: Emiliano García-Page Sánchez
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Konsolidacja finansowa to proces, który bazuje na połączeniu i prezentacji sprawozdań finansowych jednostek, które tworzą grupę kapitałową. Zestawienie musi być tak skonstruowane, aby grupa kapitałowa stanowiła jedną jednostkę, uwzględniając konieczne wyłączenia wewnętrzne grupy i korekty, a także przeliczenia na wspólną walutę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.