Wykaz najważniejszych obowiązków ochroniarzy, jak można zacząć pracować w tym zawodzie.

Wielu osobom praca ochroniarza będzie się przede wszystkim kojarzyć z panami pilnującymi, czy ktoś nie kradnie w sklepie. Rzeczywiście od jakiegoś czasu ten obszar przejęły właśnie agencje ochrony, sklepom dużo bardziej opłaca się zatrudnić specjalistyczną firmę i opłacić raz na miesiąc fakturę, niż zatrudniać własny personel do tego. Ale oprócz tego pracownicy ochrony będą się zajmować wieloma różnymi rzeczami, w znacznie większym zakresie, niż jedynie pilnowanie sklepów spożywczych.

ochrona
Dodane przez: Chris
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Generalnie ludzie którzy pracują w tym zawodzie ponoszą odpowiedzialność za szeroko pojęte zapewnienie bezpieczeństwa ta terenie miejsc, w których są za to odpowiedzialni. Pilnują więc porządku, a w razie wystąpienia zagrożenia ich zadaniem będzie wyjaśnienie sytuacji, łącznie z użyciem odpowiednich środków przymusu. Dodatkowo będą się zajmować ochranianiem obiektów, konwojowaniem pieniędzy i drogich rzeczy, oraz systemami zabezpieczeń oraz monitoringiem. Dobrze więc widać, że nie jest to tylko nudne pilnowanie sklepu, ale jeżeli się będzie chciało, to dostanie się pracę pełną wyzwań i obowiązków. Lecz nie każdy kto będzie chciał zostać może ochroniarzem, zasady pracy w tym zawodzie dokładnie precyzują nasze przepisy. Przede wszystkim do jego wykonywania niezbędna jest licencja (interesujący wpis), którą otrzymać można po odbyciu specjalistycznego szkolenia. Przyszły ochroniarz musi mieć skończone co najmniej 21 lat, mieć całkowitą zdolność do czynności prawnych a także być osobą niekaraną. Powinien posiadać również odpowiednie wykształcenie i wzorową opinię wydaną przez miejscową Policję. Istotne są także cechy psychiczne i fizyczne.


Następne teksty

Profesjonalne usługi ochroniarskie dostępne na polskim rynku

ochrona - bezpieczeństwo
Dodane przez: cchana
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Usługi dotyczące ochrony cieszą się w Polsce znacznym zainteresowaniem, między innymi ze strony właścicieli określonych firm. Obecnie bez problemów można zdecydować się na współpracę z firmą ochroniarską, kierując się własnymi potrzebami. Namiary na najlepszych specjalistów związanych z przywołaną branżą można odnaleźć głównie w Internecie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.