Współczesne techniki informatyczne umożliwiają przyszłym pracownikom pozyskanie wiedzy z zakresu bhp również w postaci zdalnej

Nowy pracownik w firmie bywa zobligowany do przebycia paru stopni wtajemniczenia. Najpierw zapoznaje się z regułami, jakie obowiązują w konkretnym miejscu pracy oraz obiegiem dokumentacji w biurze. Następnie obejmuje swoje stanowisko, jednocześnie wkładając do szuflad prywatne drobne rzeczy, np. ulubiony kubek do kawy. Jednakże nie tylko na nowo zatrudnionym pracowniku ciążą powinności, ponieważ pracodawca także musi dopełnić formalności połączonych z przyjęciem nowej kobiety do pracy stałej.

bezpieczeństwo w pracy
Dodane przez: Pratheesh Prakash
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Szkolenie z zasad bhp jest obligatoryjne dla ogółu nowo przyjętych, niezależnie od rodzaju zajmowanego stanowiska. Najwięcej niebezpieczeństw czyha rzecz jasna na członków brygad budowlanych. W tym miejscu możemy wymienić zamknięte załamania rąk, oparzenia bądź przygniecenia przez ciężkie przedmioty. Jednakże po dłuższym zastanowieniu się niemalże natychmiast dochodzimy do przekonania, że w biurze także można ulec wypadkowi. Groźne bywają przewody elektryczne przeciągnięte przez środek pomieszczenia oraz nazbyt wypolerowana nawierzchnia mozaiki. Z kolei oczom szkodzą niewłaściwie ustawione monitory laptopów. Z tej też przyczyny każdy pracownik musi zostać wyposażony w elementarną wiedzę, żeby na własną rękę móc oszacować niebezpieczeństwo i ustrzec się przed wypadkiem.
Samo szkolenie może odbyć się w formie stacjonarnej, co rzecz jasna wymaga osobistej bytności nauczyciela. Na szczęście istnieją także te zdalne metody pozyskiwania wiedzy, a szkolenia bhp online należą do jednych z nich (kurs BHP przez internet dzięki gemmar.com.pl). Dostęp do materiałów uzyskuje się po zapłaceniu wymaganej kwoty, a w zamian przyszły pracownik otrzymuje login oraz hasło.

diwuedz się więcej
Dodane przez: NASA Goddard Space Flight Center
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Plusem tego typu kursów bywa oszczędność czasu, a nierzadko także pieniędzy. Jeżeli w konkretnym momencie przyjmuje się do fabryki większą liczbę rzemieślników, to ich przeszkolenie w przypadku wybrania wersji online będzie o dużo mniej problemowe. Zresztą należy zauważyć, że pozyskana wiedza może zostać skontrolowana, a uczestnik otrzymać świadectwo tylko w przypadku pozytywnego zaliczenia testu końcowego.
Szkolenia bhp online, podobnie zresztą jak te w wersji stacjonarnej, powinny spełniać pewne dokładnie określone wymogi. Jednym z nich jest doświadczenie oraz wykształcenie nauczycieli przygotowujących merytoryczną zawartość programów szkoleniowych. W związku z tym każdy prowadzący zajęcia, a jednocześnie opracowujący ćwiczenia w wersji e-learningowej musi pochwalić się dyplomem ukończenia właściwego kierunku studiów magisterskich.
2017/12/19, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.