Własny sklep – jak można przyciągnąć przyszłych konsumentów?

Otwierasz sklep spożywczy, czy może z odzieżą? To całkiem świetny pomysł na biznes. W końcu ludzie z pewnością nigdy nie przestaną chodzić na zakupy. Jeżeli więc będziesz oferował porządny towar najlepszej jakości, a przy tym w przystępnej cenie, możesz liczyć na to, że nie będzie brakować ci klientów i będzie ci się w miarę dobrze powodziło. Jeśli jednak masz nadzieję na taki sukces, powinieneś w to najpierw włożyć sporo pracy.

Musisz przekonać mieszkające w pobliżu osoby, swoich potencjalnych klientów, że warto u ciebie robić zakupy, że jesteś solidny, uczciwy i że na tle wszystkich innych sklepów warto przyjść właśnie do twojego. Jednak na pewno nie będzie to proste zadanie.

Źródło artykułu - foliograf.pl/

Następne teksty

Czy wizytówka w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację bytu? W jakich sytuacjach sprawdzi się na pewno?

monitoring domu
Prowadzenie swojej firmy wiąże się ze sporą ilością obowiązków. W natłoku codziennych spraw należy znaleźć czas na dużo rzeczy. A z pewnością nie można zapominać o tym, iż wciąż musimy być widoczni dla potencjalnych odbiorców, którzy z naszej oferty mogliby skorzystać.


reklama outdoor
Dodane przez: ING Group
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie skoncentruj się na reklamie. Postaraj się, by było o tobie głośno. Dotyczy to szczególnie najbliższej okolicy. W końcu, jeżeli chodzi o dobór sklepów, w jakich robimy zakupy, decydujące jest zazwyczaj właśnie to, aby było w miarę blisko. Nikt z nas raczej nie jeździ po chleb, czy mleko na drugi koniec miasta, chyba że do supermarketu, który lubimy lub w którym jest naprawdę tanio. Ale generalnie wybieramy zazwyczaj sklepy znajdujące się po sąsiedzku.

Odpowiednim rozwiązaniem jeżeli chodzi o reklamę będą na pewno plakaty oraz ulotki. Zarówno jedne, jak i drugie można wydrukować na zwyczajnej domowej drukarce, chociaż będą one lepszej jakości, jeśli będziemy mieć dostęp do fachowego sprzętu. Jeśli chodzi o plakaty, to porozwieszajmy je w różnych miejscach w okolicy, niech każdy mieszkaniec je zauważy. O rozdawanie ulotek możemy poprosić nastoletnie dzieci – swoje lub znajomych. Z pewnością chętnie sobie one w taki sposób dorobią. Zatroszczmy się także o to, aby sklep był w pełni widoczny i to najlepiej z daleka. Dobrym pomysłem są między innymi litery podświetlane od tyłu, które każdy zauważy nie tylko za dnia, ale także w nocy.

Może Cię również zainteresować - http://www.foliograf.pl/#!druk-wielkoformatowy/c1smw

O przyciągniecie klientów trzeba zadbać już od początku, od pierwszego dnia działalności. Jeśli będą oni zadowoleni, to później na pewno do nas wrócą. Co więc możemy zrobić? Warto przygotować atrakcyjne rabaty i promocje. Możemy również wymyślić interesujące konkursy z jakimiś nagrodami, takimi jak na przykład naklejki. Grunt, żebyśmy pozwolili się zauważyć (w pozytywny sposób) i zapamiętać, a z pewnością nie będziemy musieli się martwić o zalegający na magazynie asortyment.
2017/08/18, 11:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.