Właściwe regulacje prawne w każdej dziedzinie to obowiązek obecnych czasów

Bez konkretnych norm wszelkie stosunki nie miałyby prawa bytu i stawałyby się źródłem bardzo wielu nieporozumień i to na każdej jednej płaszczyźnie życia.


Czy ktoś z nas wyobraża sobie, aby stosunek pracy nie bywał regulowany żadnymi przepisami i obowiązkami zarówno dla pracodawcy, jak również dla pracownika.


kotły
Dodane przez: Manoj Prasad
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


To wywoływałoby ogólny chaos. W , cywilizowanym świecie tak samo uregulowane przepisami okazują się zatem obowiązki pracodawcy (na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź), jak i też pracownika. Wszelkie spory wynikłe z tego stosunku mają swoje odniesienia do przepisów pracy, dzięki czemu niesłychanie łatwo jest określić, kto działa w zgodzie z przepisami, a kto nie.


Zupełnie tak samo musi pozostawać przecież regulowany chociażby okres wypowiedzenia (sprawdź moje źródło). Bez tego każdy jeden zatrudniony miałby możliwość zrywać umowę o pracę w dogodnym tylko dla siebie momencie i nie bacząc wcale na potrzeby pracodawcy. To budziłoby bardzo dużo wzajemnych pretensji, a przy konkretnych przepisach po prostu każdy jeden jest zobowiązany się do nich odpowiednio ustosunkować.To chroni zarówno prawa pracodawcy, jak też zatrudnionego.


Następne teksty

Podstawowe informacje o konsolidacji finansowej – co dobrze jest wiedzieć?

firma - fotografia
Dodane przez: Emiliano García-Page Sánchez
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Konsolidacja finansowa to proces, który bazuje na połączeniu i prezentacji sprawozdań finansowych jednostek, które tworzą grupę kapitałową. Zestawienie musi być tak skonstruowane, aby grupa kapitałowa stanowiła jedną jednostkę, uwzględniając konieczne wyłączenia wewnętrzne grupy i korekty, a także przeliczenia na wspólną walutę.


Naturalnie przepisy prawne to nie wyłącznie prawo pracy, ale również wszelakie transakcje. Regulacja prawna to też Wnt - czyli jeden z warunków opodatkowania wewnątrzwspólnotowych zakupów towarów. Przepis ten jest regulowany konkretnymi artykułami ustawy, dzięki czemu transakcje mogą być realizowane zgodnie z aktualnymi przepisami.


obowiązki pracodawcy
Dodane przez: Jon Glittenberg
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


W świecie, gdzie konsumpcja i wszelkie transakcje osiągnęły tak wysoki poziom, przepisy prawa są normalnie niezbędne.
Więcej na http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.