Windykacja - w jaki sposób wygląda postępowanie?

To proces niezwykle ciężki, nie tylko dla dłużnika, lecz również dla wierzyciela. Łączy się bowiem z pieniążkami, które za każdym razem powodują głębokie emocje.


Większej część przedsiębiorstw w odzyskaniu należności dopomaga specjalnie do tegoż celu wynajęta firma.
góra pieniędzy
Dodane przez: Damian Gadal
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


szkolenie
Dodane przez: David Brewer
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Czym więc jest windykacja wierzytelności z prawnego punktu ? zobacz windykacja wierzytelności Windykacja to zbiór czynności procesowych, prawnych a także faktycznych, jakie mają na celu doprowadzenie dłużnika do wykonania zobowiązania, które zaciągnął wobec wierzyciela. Istnieją dwie metody prowadzenia windykacji: windykacja pojednawcza – polega na śledzeniu spłat dłużnika jak też monitowaniu go w wypadku braku poślizgów w płatnościach, sądowa – sprowadza się do pozyskania sądowego wyroku bądź polecenia zapłaty; gdy będzie on uzupełniony o tak zwaną klauzulę wykonalności, robi się wykonawczym tytułem, będącym bazą do egzekucji komorniczej.


Jakie będą fazy windykacji? Powstanie zobowiązania – z reguły jest ono następstwem nieopłaconych faktur albo też braku opłaty za przeprowadzone prace w określonym czasie.Postępowanie polubowne – jest to pierwszy etap faktycznego ubiegania się przez wierzyciela o zwrot należnej sumy; działanie to opiera się na przekazywaniu upomnień albo też stosowane są inne formy wezwania do opłaty; na owym etapie windykacji niezwykle często dochodzi do parafowania ugody pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem, która oparta jest na uznaniu swojego długu poprzez tego drugiego jak też zobowiązania się do spłaty w wyznaczonym w umowie czasie, zwykle w ratach. W odebraniu długu pomóc może windykacyjna firma, jaka zajmie się saf s.a za nas wymienionymi czynnościami.
2017/12/05, 15:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.