Wady i zalety outdooru

Reklama zewnętrzna jest obecnie niesłychanie popularną a także szeroko stosowaną formą przekazu.


W odróżnieniu od pozostałych kanałów komunikacji, ta reklama niesie zawartość reklamową.
jakość
Dodane przez: Random Retail
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Obok walorów, ma swe wady. Szeroki zasięg oddziaływania tej reklamy jest to ogromny pozytyw. Umożliwia dotarcie do ogromnego grona prawdopodobnych nabywców. Znakomicie komponuje się ze środowiskiem wielkich miast i metropolii, stając się elementem jego krajobrazu. Reklama outdoorowa dociera zwłaszcza do tych rezydentów miast, jacy częstokroć przemieszczają się z punktu zamieszkania do pracy, bądź spędzają dużą część czasu w mieście. Obecność reklam zewnętrznych w bliskim sąsiedztwie ulic, centrów handlowych, stacji benzynowych pozwala na jej długookresowe działanie i zwiększa szansę na zapamiętanie przekazu. Możność umieszczania reklamy zewnętrznej na różnorodnych nośnikach przekazu pozwala kreować ciekawe a także efektywne reklamy. Skuteczna reklama operuje lekką formą, celnym przekazem, lekkim humorem a także estetyką. Ważne, ażeby sama forma nie przewyższyła zawartości przekazu.


Przestrzeń miejska zapewnia możność lokowania reklam ulicznych w wielu lokalizacjach w mieście a także poza jego obrębem. Sieć telebimów gwarantuje bieżący kontakt z reklamą rezydentom miast, a w konsekwencji upraszcza jej utrwalanie. Klasyka reklamy outdoorowej – billboard (pozostałe wiadomości), jak również pozostałe jej formy gwarantują natychmiastowy odbiór przekazu, bez niezbędności wykonywania dodatkowych czynności.
Starczy jedynie spojrzeć, ażeby móc nacieszyć oko ogromnym plakatem. Reklamy lokowane w pozostałych środkach komunikacji masowej nastręczają poświecenia troszkę więcej czasu, co jest w stanie skutecznie zniechęcić ewentualnego nabywcę.
2018/01/26, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.