W Polsce jest znaczna ilość zagranicznych korporacji, które mają angielskie nazwy stanowisk - należy je poznać i rozróżniać

Jeżeli aplikujemy do międzynarodowej spółki informatycznej, to na pewno w pewnym momencie będziemy musieli się zmierzyć z rozwinięciem skrótu CIO. Należy wiedzieć, kim jest osoba na takim stanowisku.
autokar
Dodane przez: Jonathan Riley
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


CIO to skrót z angielskiego Chief information officer, zatem w języku polskim - Dyrektor działu informatyki. A czym się zajmuje chief information officer? Zwykle jest to osoba, która ma już spore doświadczenie w swoim fachu. Rozległa wiedza (challengerocket.com/pl/hackathon.html) pozwala jej dobrze zarządzać podwładnymi. Jednakże, na tak wysokim stanowisku istotna będzie już nie tylko wiedza informatyczna, ale też umiejętność kierowania zespołem. Zatem, jak każdy mógł już się zorientować, nie jest to prosta sprawa. W dużych firmach CIO kieruje znaczną liczbą podwładnych, rozdziela zadania, ale również wymyśla następne cele. Jest zobligowany również rozmawiać z zarządem spółki. Do uprzedniej listy wielu umiejętności dochodzą także zdolności w prowadzeniu pertraktacji i siła perswazji. Informatyka wydaje się być już na tyle wiodącą w świecie dziedziną, że trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie naszą rzeczywistość bez niej. Z tego powodu będziemy na rynku mieli coraz większą ilość informatyków. Ktoś powinien umieć nimi zarządzać i mieć imponującą wiedzę z tej dziedziny.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.