Jak zaprojektować billboardy? Poznaj kilka sugestii, które mogą ci się przydać

Jeżeli twoim zadaniem jest stworzenie billboardu, a nigdy wcześniej tego nie robiłeś, przyda ci się kilka użytecznych sugestii, dzięki którym zdołasz uniknąć niepowodzenia na tym polu. Trzeba bowiem wiedzieć, co mieć na względzie, a wszystko pójdzie według twoich planów i efektywnie zareklamujesz konkretne produkty albo usługi.

billboardy
Dodane przez: Azchael
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Po pierwsze, billboard (zapraszamy serdecznie) jest jednym z materiałów reklamowych, dlatego musi przyciągać spojrzenie i mieć siłę przebicia w ogromie innych reklam tego rodzaju. Billboardy są stawiane przy drogach, z tej racji kierowcy i pasażerowie nie mają dużo czasu, by się im przyjrzeć. W chwili, gdy obok niego przejeżdżają, muszą otrzymać wszystkie niezbędne im informacje, a ich oczy najpierw kierują się na środek billboardu. To w tym miejscu musi być zamieszczone sedno reklamy.

Następne teksty

Czy wiesz kto może zająć się stworzeniem dla Twojej osoby ciekawego marketu internetowego?

dom wielorodzinny
Dodane przez: INTEGER S.A.
Treści źródłowe: INTEGER S.A.
W dzisiejszych czasach faktycznie nie trzeba wychodzić z domu, żeby móc funkcjonować dla firmy, jaka posiada swoją centralę np. na drugim krańcu państwa. Jest to bardzo komfortowe dla kadrowiczów, ponieważ mogą zaoszczędzić czas oraz środki pieniężne, które byłyby wymagane na sam tylko dojazd do stanowiska pracy.


Plakat umiejscowiony na billboardzie ma być prosty, a jego kompozycja przemyślana. Dobrze jest zminimalizować liczbę słów, by każdy miał szansę odczytać całą wiadomość, np szczegóły na stronie. Ma znaczenie też właściwej wielkości czcionka oraz żywe kolory, jakie łatwiej utrwalają się w głowie. Sukces często odnoszą billboardy z elementem zaskoczenia - np. zaskakującym obrazem.

Dobrze też stawiać na humor, gdy tylko nasze artykuły albo usługi dają się zareklamować w humorystyczny sposób. Jeżeli nie - musimy użyć innych elementów. Zanim zdecydujemy się na zamieszczenie wykonanej reklamy na billboardzie, powinniśmy wydrukować ją oraz starannie się jej przyjrzeć, aby skontrolować czy nigdzie nie zrobiliśmy błędu oraz czy wywołuje zaciekawienie, jakiego się spodziewaliśmy.

Gdy czegoś jej brakuje, powinniśmy jeszcze popracować, aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Zawsze też możemy zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy w kompetentny sposób zaprojektują nasz billboard albo naprowadzą nas na odpowiedni kierunek naszych prac (polecana witryna). Największymi niedociągnięciami jest za mała czcionka albo małe grafiki, które nie są zauważalne z daleka.

Nie sprawdzają się też zbyt jasne kolory, tym bardziej, iż jeśli użyjemy gorszej jakości farby, szybciej wyblakną, przez co mało co będzie widać. Gdy wykorzystasz powyższe wskazówki, z pewnością możesz liczyć na efekt, jakiego oczekiwałeś. Najistotniejsze to odpowiedni projekt, dlatego dokładnie przemyśl każdy jego szczegół.
2018/02/27, 10:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.