W jaki sposób skutecznie zarządzać budżetem domowym?

Nasze dochody wcale nie rosną, a wciąż pojawiają się nowe koszty. W jaki sposób więc zachować finansową równowagę? To realne, pod warunkiem że określimy wyważony plan działania a także nie zabraknie nam konsekwencji.


Początek wakacji sprzyja podejmowaniu postanowień – również tych o finansowym charakterze.


Z zasady z optymizmem patrzymy wtenczas w przyszłość jak też snujemy odważne plany zakupów, remontów czy też wyjazdów. Zdecydowanie obiecujemy sobie, że zaczniemy szczędzić lub inwestować. Kolejne tygodnie bezlitośnie weryfikują nasze zamierzenia: portfel przez wakacje wyszczuplał w przeciwieństwie do pliku rachunków do uiszczenia. Do tego na każdym kroku wabią nas sklepowe superokazje, którym nie za każdym razem umiemy oraz chcemy się opierać.


Następne teksty

Kto to jest notariusz, jakie okazują się być jego prawa i jakich rzeczy zrobić nie powinien?

komputer przenośny
Dodane przez: David Mulder
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zgodnie z tym, co ogólnie jest wiadome, niemało zawodów, szczególnie tego typu, do wykonywania jakich konieczna jest fachowa wiedza, a zatem ich wykonywanie kojarzy się z bardzo znaczną racjonalnością, jest tak złożona, iż dzieli się na wszelakie swoje nurty.


fundusze
Dodane przez: Didriks
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Najważniejszy jest dobry plan. Najpierw weźmy pod lupę najbliższy miesiąc. Zanotujmy na kartce czy też w komputerze wszelkie fundusze, którymi dysponujemy: pensja plus inne pewne przychody, a potem czekające nas opłaty sztywne, takie jak czynsz, raty i kwoty, jakie musimy określić na życie: żywność, środki czystości, utrzymanie pojazdu i inne wydatki. Tym sposobem zorientujemy się, czy dysponować będziemy nadmiarem – wolną sumą, jaką można przeznaczyć na inne zamysły. Po zreasumowaniu nadchodzącego miesiąca weźmy do ręki kalendarz i spróbujmy podobnie rozpatrzyć – miesiąc po miesiącu – cały rok.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.