W jaki sposób projektuje się tajemniczego klienta?

Coraz więcej firm w kraju decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach badanie mystery shopper. Aby do tego doszło wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie wyszkolonych pracowników.

Z pewnością zachodzicie w głowę na czym polega to badanie. Otóż bada się poziom obsługi klienta na terenie wybranego sklepu. Naturalnie przygotowanie tajemniczego klienta wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak klienci przeważnie chwalą sobie rezultaty. Duże banki zamawiają tego typu badania regularnie, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich przedstawicieli, a także utrzymywać na wysokim poziomie jakość swoich usług. W jaki sposób się to odbywa? (Polecamy praca malarz konstrukcji stalowych) Po pierwsze na spotkaniu z przedsiębiorcą dowiaduje się jakie schematy sprzedaży są stosowane w przedsiębiorstwie, a także standardy dotyczące wyglądu sklepu, tj.rozkładu asortymentu , a także opisu typowego nabywcy. Kolejno konstruuje się specjalistyczny formularz, posiadający odpowiednią ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Dodane przez: http://www.homespothq.com
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Z reguły są to pytania zamknięte, żeby audytor mógł szybko ocenić sklepu, jednak pytania otwarte są także istotne. W nich bowiem ankieter może zamieścić swoje uwagi, które stanowią bardzo bogaty materiał badawczy.


Następne teksty

Każdy, kto posiada auto, pragnie, aby jak najdłużej wyglądało ono jak takie z salonu - blacha powinna się błyszczeć

lakiernik samochodowy
Dodane przez: Stolbud Włoszczowa
Treści źródłowe: Stolbud Włoszczowa
Jeżeli nasz samochód ma już swoje lata lub kupiliśmy star wóz, to na pewno chcemy, aby prezentował się przyzwoicie. Powinniśmy wtedy podumać o sprawdzonym lakierniku.


Bywają takie wozy, które mają po 30 lat i wciąż jeżdżą bez żadnych problemów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.