W jaki sposób możesz pozbyć się odpadków w zgodzie z ekologią?

Regulacja o utrzymaniu czystości oraz porządku mówi, iż wszelka gmina jest odpowiedzialna za zorganizowanie dla własnych rezydentów selektywnego gromadzenia jak też pozbywania się odpadów.
studenci
Dodane przez: Helen Doron Early English
Treści źródłowe: Helen Doron Early English


Dotyczy to także odpadków tzw. wielkogabarytowych.


Bloki mieszkalne
Dodane przez: Hans Kreul
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jakich odpadów nie wolno wyrzucać do śmieci? prawo ochrony środowiska nakazuje, iż przede wszystkim będą to niebezpieczne bądź mieszczących substancje groźne dla otoczenia. Będą to więc dla przykładu akumulatory albo świetlówki. Ale też odpadków poremontowych, w szczególności gruzu. Odpadków wielkogabarytowych jak stare sprzęty. Zużytego wyposażenia AGD oraz RTV. Czemu? Poniektóre sprzęty, np. chłodziarki czy zamrażarki, mieszczą niebezpieczne środki chemiczne. Gdy chłodziarka trafi na złom i tam zostanie pocięta na elementy, groźne dla środowiska gazy mogą rozpierzchnąć się do atmosfery. Stąd zużyte oprzyrządowania AGD jak też RTV muszą przetwarzane być w specjalnych zakładach.


Obecnie posiadacze posiadłości zobowiązani są do zawarcia umowy z firmą zajmującą się wywozem odpadków. Umowę takową parafuje się w siedzibie firmy, na ogół w biurze obsługi klientów. Przy zawarciu umowy wymagane będą dokumenty potwierdzające prawo (zweryfikuj te opinie) do dysponowania posiadłością, z której będą wywożone odpady. Klienci instytucjonalni powinni zaprezentować dokumenty rejestracyjne przedsiębiorstwa ewentualnie instytucji. Umowa na ogół zawierana jest na okres nieokreślony.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.