Twoje przedsiębiorstwo nie przynosi dochodów? Co zrobić?

Masz swoją firmę i pragniesz, ażeby była najlepsza na rynku, jednakże bez ustanku coś ci nie idzie? Problem może leżeć w strukturze wewnętrznej twego przedsiębiorstwa, niewyrobionej kadrze kierującej czy trwonieniu czasu np. na spotkania biznesowe.
oszczędności
Dodane przez: Brian Hawkins
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Z badań wypływa, że blisko 27% przedsiębiorstw posiada nieodpowiednio przygotowaną kadrę kierowniczą. To odbija się najpierw na pracownikach, jacy tracą motywację do pracy oraz częściej ją porzucają. Taki zespół nie jest także zorientowany w celach strategicznych firmy. Aż co czwarta badana firma oznajmiła, że ma kłopoty z pracą zespołową. Poza tym przedsiębiorcy jako ważne bariery wzrostu przytoczyli nienależyte zarządzanie czasem pracy albo marnowanie go na tzw. tłumienie pożarów i spotkania firmowe.


Polskie firmy nie są dosyć rozwinięte. To nieraz konsekwencja kiepskiej kultury organizacyjnej. W rezultacie firma odnotowuje tylko podwyższenie przychodów, a nie intrat. Przedsiębiorstwa współzawodniczą niższymi cenami a także powiększają skalę swojej działalności, jednakże z drugiej strony cały czas zmagają się ze stagnacją struktury zarządzania i wypaleniem pracobiorców. Szukanie łatwych rozwiązań a także bieg za zwiększaniem liczby klientów nierzadko nie przełożą się na skuteczność prowadzonego biznesu. Firmy muszą zmieniać swoją strukturę organizacyjną. Pracobiorcy powinni być świadomi aktualnej sytuacji w przedsiębiorstwie a także prowadzonych przez nie działań, ażeby mogli czynnie uczestniczyć w rozwoju firmy.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.