Trzeba zapisywać się na kurs pierwszej pomocy

Przenigdy nie powiemy, co może się stać w naszym życiu, czy czasami nie będziemy zmuszeni dopomóc komuś w sposób medyczny i podtrzymać jego funkcji życiowych do przyjazdu lekarza. Dlatego każdy obywatel powinien zrobić najprostszy kurs pierwszej pomocy. Usłyszymy na nim jak się zachowywać podczas zachłyśnięcia, omdlenia, wstrzymania akcji serca, jakie opaski nakładać podczas zranień.


pierwsza pomoc
Dodane przez: Anas Qtiesh
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Choć ma szansę nam się zdawać, że to wszystko wiemy, to taki kurs dopomoże nam usystematyzować daną wiedzę, więc w razie gdy pojawi się potrzeba jej wykorzystania będziemy potrafili działać na chłodno oraz bez sterów. Takie szkolenia powinny okazać się przeprowadzane w szkołach i firmach, ponieważ często to właśnie te początkowe minuty, jeszcze przed przyjazdem karetki decydują o tym, czy konkretną osobę uda się ocalić. Przykłady kursów na www.czarmed.pl.

Lampa bezcieniowa potrzebna jest przy operacji

Kiedy lekarz wykonuje jakieś testy, lub wykonuje operację, powinien widzieć calutkie ciało pacjenta, bez żadnych cieni i zakamarków. Dlatego właśnie bardzo istotnym sprzętem każdego doktora, pojawiającym się na każdej sali operacyjnej oraz w każdym gabinecie okazuje się być lampa bezcieniowa.

Oświetla ona w taki sposób, że nigdzie na ciele pacjenta nie zjawiają się cienie, więc lekarz wszystko dokładnie dostrzega oraz może podejmować odpowiednie działania. Co więcej taka lampa też nie oślepia, więc dodatkowo przyczynia się do lepszego komfortu pracy lekarza sprawiając, że lepiej może się on zajmować chorym i przyłożyć wielkich starań, żeby uratować jego życie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.