Szybki rozwój technologiczny wymusza samoistnie zmiany w całym otoczeniu

Ludzkie potrzeby, nowocześniejsze rozwiązania w każdej jednej dziedzinie, a co z tym nieuchronnie się wiąże - niektóre zawody zostają wykluczone po prostu z rynku.


Przykład - proszę bardzo. Na pierwsze miejsce bardzo czytelnie wychodzą rzemieślnicy, czyli takie profesje jak szewc, kowal, albo jeszcze starsze - takie jak zdun, młynarz, kaletnik.


wzrost sprzedaży
Dodane przez: FutUndBeidl
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Obecna młodzież zapewne nawet nie wie, iż takie zawody kiedyś istniały. Postępujący rozwój technologii na dobre wykluczył te zawody i zabrał możliwość zarabiania rzemieślnikom. W ich miejsce natomiast powstało zapotrzebowanie na totalnie inne zawody. Czy to niedobrze? Raczej nie, ponieważ zatrzymanie się w jednym punkcie przyniosłoby dużo więcej złego. Na jakie zawody zatem współcześnie jest bardzo duże zapotrzebowanie? Aktuariusz, webdeveloper to najbardziej poszukiwani specjaliści w swych branżach i trzeba dodać - sowicie opłacani. Weźmy pod rozwagę choćby taki zawód jak webdeveloper. Zastanawiacie się, na czym jego praca polega? W największym skrócie mówiąc to osoba zajmująca się tworzeniem witryn internetowych. Jego zasadniczym zadaniem bywa opracowanie kodu w konkretnym języku programowania, który ma zorganizować tak samo budowę, jak i zagwarantować użyteczność danej strony.


Następne teksty

Mechanik to robota pełna codziennych wyzwań

o dofinansowaniach unijnych
Dodane przez: National Assembly for Wales
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Mechanik samochodowy to osoba, na jaką na współczesnym rynku pracy jest dosyć duże zapotrzebowanie. Wynika to z tego, iż wedle rozmaitych statystyk, po polskich drogach jeździ paręnaście milionów samochodów.


Wymagają one cyklicznych przeglądów, a również reperacji usterek, które pojawiają się w przebiegu ich użytkowania.


dokumentacja
Dodane przez: Daniel X. O'Neil
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Nietrudno spostrzec, że zapotrzebowanie na nowe zawody wyznacza bardzo szybki postęp techniczny.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.