Sztuczki marketingowe supermarketów – które z nich dziś rzeczywiście odznaczają się największą popularnością?

Ilość supermarketów działających na polskim rynku jest z roku na rok dużo większa. Ich ogromna część to sieciówki, które otwierają swoje sklepy w Polsce, ponieważ lokalny rynek nie jest jeszcze nimi przesycony. Należy jednak zaznaczyć, że duża ilość takich marketów sprawia, że muszą one ze sobą rywalizować o klientów i zachęcać ich do skorzystania ze swojej oferty.


pan czytający gazetę
Treści źródłowe: freepik.com
Jakie sztuczki marketingowe są obecnie zazwyczaj wykorzystywane i które z nich charakteryzują się największą popularnością?
Kategoryczna większość supermarketów kolportuje umiejętnie zaprojektowane gazetki promocyjne (http://promolista.com.pl/?post_type=stores), w których przedstawia produkty objęte promocyjnymi cenami. Są one naprawdę przydatne konsumentom podczas planowania zakupów, jako że mogą zapoznać się z kosztami poszczególnych artykułów w różnych sklepach. Wyjątkowo konkurencyjne ceny zachęcają do zrobienia zakupów w określonym supermarkecie, tym samym tego rodzaju gazetki są ciągle kolportowane do skrzynek pocztowych. Ponadto, sporo supermarketów systematycznie zmienia rozkład określonych regałów i działów ze sprzedawanymi produktami. Dla klientów jest to problematyczne, ponieważ muszą na nowo poznawać sklep, w jakim przeważnie robią zakupy.
gazetki promocyjne promolista.com.pl
Dodane przez: Promolista
Treści źródłowe: http://promolista.com.pl/
Okazuje się jednakże, że to przemyślana taktyka, jako że zdezorientowany klient, zanim odszuka określony artykuł będzie musiał przemaszerować przed półkami z innymi artykułami i rośnie prawdopodobieństwo, że w końcu w jego koszyku wyląduje jakiś nieprzemyślany zakup. Po jakimś czasie klienci przyzwyczajają się do nowego rozkładu sklepu i jest on zmieniany kolejny raz. Warto wiedzieć, że także muzyka, która jest puszczana w supermarketach ma ogromne znaczenie. Chociaż znaczna większość osób preferuje wesołe, szybkie piosenki, z reguły puszczane są piosenki wolniejsze, ponieważ udowodniono, że wtedy ludzie dostosowują tempo swojego chodzenia do utworu. Idąc wolniej pomiędzy alejkami lepiej przyglądają się artykułom, tym sposobem częściej decydują się na ich zakup, mimo że w ogóle nie mieli takiego planu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.