Sporo przedsiębiorstw zatrudnia przeróżnego typu pracowników, ponieważ pracy bywa zbyt dużo, by mogła podołać jej jedna osoba

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i założyłeś firmę, to na pewno dość często myślisz dlaczego zatrudnienie pracownika jest tak szalenie nieopłacalne.
Najczęściej mówi się, że (ciąg dalszy tego materiału> https://behavio.pl/funkcjonalnosci/premia)pracownik kosztuje szefa niemal dwa razy więcej niż twierdzi suma netto na umowie dla pracownika. Zatem (zobacz strona polecana w temacie) skąd tak wysokie sumy?


Pracownik ze swojej wypłaty odprowadza do państwa różnego typu podatki i składki. Z tego powodu jego płaca netto (zatem to co naprawdę otrzymuje na rękę) jest mniejsza od wypłaty brutto, która była podana na umowie. Różnica wynosi mniej więcej 30%, zatem nie wydaje się to być nic nieznaczna sumka. Z naszych pieniędzy jesteśmy zobligowani wspierać różne urzędy, przykładowo ZUS. Wysokość składek ZUS prezentuje się następująco: największą część pieniędzy wydajemy na składki emerytalne, rentowe, chorobowe, a później na ubezpieczenie społeczne - te środki idą do NFZ. Dzięki temu, że jesteśmy ubezpieczeni, możemy bezpłatnie korzystać z wizyt lekarskich i różnych badań, jeśliby coś nie daj boże nam się stało.


wysokość składek zus
Dodane przez: Gage Skidmore
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Pracodawca ze swojej strony także płaci za nas prawie te same składki. Ekstra płaci jeszcze składki na Fundusz Pracy. W obu przypadkach (pracownik i pracodawca) największy procent pochłaniają składki na emeryturę, a więc środki te będą gwarantować nam naszą emeryturę.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.