Rynek pracy

Przeciętna osoba, na słowo „programista”, myśli o osobie pracującej osobiście nad procesem sporządzania programu komputerowego. Jak pokazuje rynek pracy swoją zróżnicowaną ofertą skierowaną właśnie dla programistów – jest to skojarzenie mylne, a określenie „programista” jest znacznie szersze. Tym słowem opisuje się już nie tylko ludzi tworzących aplikacje komputerowe, ale także aplikacje mobilne oraz stworzone do wykorzystywania na stronach internetowych.


Pisanie na klawiaturze
Dodane przez: Rainer Stropek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Inny jest również zakres prac nad kodem, zwłaszcza przy bardzo złożonych projektach, przy których specjalistów dzieli się na zespoły odpowiedzialne za wybrane części kodu, bądź funkcjonalności programu. W Polsce pojawia się coraz więcej ofert pracy dla programistów, zatrudniający oferują również zachęcające warunki pracy.

Jak znaleźć programistę?
Otwarte granice i powszechna znajomość różnych języków otwiera różne drzwi dla wykształconych i młodych ludzi, pracodawcy pragnący zatrzymać na terenie państwa pracowników obiecują stawki na poziomie innych krajów Europy, jak również różnego rodzaju dodatki jak prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Potencjalny pracodawca poszukując programisty w ogłoszeniu powinien określić dwa zasadnicze wymagania – język programowania, jakim ewentualny pracownik musi się komunikować, jak również zakres powinności. Jak się bowiem okazuje nad kodem źródłowym programu lub aplikacji można pracować na rozmaite sposoby. Dobrym przykładem może być praca testera oprogramowania, zobacz: www.itkontrakt.pl/praca-tester-oprogramowania-poszukiwany/ (www.itkontrakt.pl/praca-tester-oprogramowania-poszukiwany/). Jest to bardzo odpowiedzialna praca (łącze), tester ma za zadanie sprawdzić aplikację, bądź jej część w poszukiwaniu potencjalnych niedociągnięć. Wymaga to nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale i właściwego podejścia do każdego zadania.

Okazje na rynku zatrudnienia
Polska posiada atrakcyjny rynek dla gigantów branży IT, z tego powodu coraz większa liczba światowych koncernów tworzy tu swoje siedziby. Dla pracodawcy nierzadko oznacza to mniejszy koszt przy zachowaniu dobrej jakości pracy, z kolei dla pracowników jest to szansa na rozwój i wyjazd do doliny krzemowej. Specjaliści od programowania w Polsce na tle innych zawodów mogą poszczycić się niezwykle pokaźnymi zarobkami oraz dużą możliwością kariery czy rozwoju osobistego. Najlepsi specjaliści od programowania w swojej klasie mogą zarobić nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych każdego miesiąca.
2017/12/09, 16:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.