Rozliczysz swój PIT samodzielnie? Jeżeli nie wiesz, jak dokładnie to zrobić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Sporo ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już wkrótce zbliży się czas, kiedy trzeba będzie obliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a samodzielnie czy też raczej będziesz wolał korzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie? Jeśli wiesz, czy przykładowo jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas zdecydowanie możesz pokusić się o rozliczenia PIT-a osobiście.
pit 38
Dodane przez: Southbank Centre
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jeżeli jednak nie za bardzo orientujesz się w różnego rodzaju zawiłościach podatkowych lub pracujesz na kilka różnych umów jednocześnie i nie za bardzo wiesz, czy lepiej dla Ciebie rozliczyć się z małżonkiem czy osobno, wówczas z pewnością możesz skorzystać z pomocy specjalisty.


Rozliczenie PIT-a osobiście


Rozliczenie PIT-a samodzielnie to niewątpliwie nie lada wyzwanie, jeżeli jednak uda Ci się to zrobić, wtedy zdecydowanie będziesz z siebie bardzo dumny. W internecie obecnie znajduje się mnóstwo różnego rodzaju poradników z konkretnymi wskazówkami, w jaki konkretnie sposób rozliczać swój PIT. Jeżeli będziesz kierować się tymi wskazówkami przekazanymi przez specjalistów, wówczas na pewno bez żadnych problemów uda Ci się przesłać deklarację do urzędu skarbowego. Na dodatek Ministerstwo Finansów ostatnio uruchomiło specjalny portal podatnika, na którym możesz znaleźć wszelkie niezbędne wiadomości na temat rozliczenia PIT-a oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez podatników pytania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego PIT-a, oczywiście właśnie tam będziesz w stanie znaleźć odpowiedź na dręczące Cię problemy. Jeżeli się tak nie stanie, wtedy możesz zadzwonić do dyżurujących na specjalnej infolinii konsultantów, którzy są w dziedzinie podatków fachowcami i bez wątpliwości odpowiedzą wyczerpująco na wszystkie Twoje pytania - http://pitonline.pl/category/portal-podatnika-2/.


portal podatnika
Dodane przez: Kelly Sikkema
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Zlecenie PIT-a do rozliczenia specjaliście


Jeśli masz do obliczenia mocniej skomplikowany PIT - bowiem na przykład prowadzisz swoją działalność gospodarczą albo pracujesz równocześnie na paru różnie skonstruowanych umowach, wówczas z pewnością znacznie lepszym pomysłem będzie przekazanie wykonania rozliczenia specjaliście. Oczywiście będziesz musieć mu nieco zapłacić, jednak nie są to aż tak duże pieniądze aby trzeba było na tym specjalnie oszczędzać - zwłaszcza, iż jest to wydatek, który ponosisz wyłącznie raz w roku, co z pewnością nie jest bez znaczenia - więcej - pit 38.
Jeżeli nawet kilkaset złotych ma być ceną za święty spokój oraz brak problemów z urzędem skarbowym, bez wątpliwości trzeba taka cenę zapłacić. Jeżeli zatem masz jakiekolwiek wątpliwości, jak konkretnie rozliczać swój PIT 38 czy też jakie konkretnie ulgi Ci przysługują w danym roku, wówczas bez wątpienia powinieneś zgłosić się do fachowca, który ustali to za Ciebie.
2017/08/18, 11:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.