Rozliczenie delegacji, umowa przedwstępna a także rozliczenie PIT-11 - ważkie wiadomości. Koniecznie sprawdź

Kiedy pracodawca wysyła pracownika na delegację, wtenczas musi pomnieć o jej ścisłym rozliczeniu. Delegacja to wykonywanie obowiązków zawodowych za miejscem pracy, wobec tego wiąże się to z kosztami za dojazd, nocleg albo wyżywienie.

Koszty
dokument na stole
Dodane przez: Epicantus
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
te muszą być pokryte przez chlebodawcę, opcjonalnie pracownik zdoła pokryć je z własnej kieszeni i po powrocie dać zobaczyć pracodawcy rachunki, za które on cofnie pieniądze. Warto zobaczyć: http://poradnik.wfirma.pl/-jak-rozliczac-delegacje-krajowa-przedsiebiorcy. Naturalnie istnieją pewne przepisy, jakie regulują jaka suma przysługuje pracownikowi na delegacji, na przykład za dzienne wyżywienie. Jeżeli pracownik ja przekroczy, wtenczas w pojedynkę pokrywa koszty związane z nadwyżką.

Następne teksty

Coaching, consulting - profesjonalne rozwiązania dla przedsiębiorstw

Biznes, mężczyźni
Dodane przez: Biuro Prasowe Starter
Treści źródłowe: Biuro Prasowe Starter
W naszym pomocnym tekście przedstawiamy kwestia z dziedziny gospodarczej, które są niezwykle ważne w obecnym czasie. Powinien poznać je każdy przedsiębiorca pragnący zdobyć wiele w współczesnym, niełatwym finansowo świecie. Namawiamy do lektury.


Pracodawca może zatrudnić pracownika na różnego typu umowach. Jedną z najmocniej uniwersalnych jest umowa o pracę, aczkolwiek czasami zawierana jest umowa przedwstępna. Umowa przedwstępna (więcej: umowa przedwstępna) to umowa, w jakiej obie strony (to znaczy chlebodawca oraz pracownik) zobowiązują się do zawarcia umowy o pracę w przyszłości. Umowę przedwstępną można zawrzeć w różnorodnych sytuacjach, przykładowo wówczas, jak zawarcie umowy o prace nie jest przypuszczalne, albowiem pracownik posiada jeszcze umowę z innym chlebodawcą.
podatki
Dodane przez: Calgary Reviews
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Co więcej umowę przedwstępną można też zawrzeć gdy występują różne przeszkody prawne, na przykład gdy obcokrajowiec stara się o uzyskanie pozwolenia na zatrudnienie w konkretnym kraju. Umowa przedwstępna nie wymaga żadnej konkretnej, rzadkiej formy, jednak bezpieczniejsze dla obu stron jest wykonanie jej na piśmie. Wtedy sporo swobodniej będzie udowodnić jej treść.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.