Rozliczenie delegacji, umowa przedwstępna a także rozliczenie PIT-11 - ważkie wiadomości. Koniecznie sprawdź

Kiedy pracodawca wysyła pracownika na delegację, wtenczas musi pomnieć o jej ścisłym rozliczeniu. Delegacja to wykonywanie obowiązków zawodowych za miejscem pracy, wobec tego wiąże się to z kosztami za dojazd, nocleg albo wyżywienie.

Koszty
dokument na stole
Dodane przez: Epicantus
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
te muszą być pokryte przez chlebodawcę, opcjonalnie pracownik zdoła pokryć je z własnej kieszeni i po powrocie dać zobaczyć pracodawcy rachunki, za które on cofnie pieniądze. Warto zobaczyć: http://poradnik.wfirma.pl/-jak-rozliczac-delegacje-krajowa-przedsiebiorcy. Naturalnie istnieją pewne przepisy, jakie regulują jaka suma przysługuje pracownikowi na delegacji, na przykład za dzienne wyżywienie. Jeżeli pracownik ja przekroczy, wtenczas w pojedynkę pokrywa koszty związane z nadwyżką.

Następne teksty

Umowy rodzaju IT - czyli, kilkanaście słówek na temat tego, jakie rzeczy warto na ich temacik wiedzieć

Produktywność w pracy
Dodane przez: Scott Maxwell
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jak się okazuje, nasz dzisiejszy temat, czyli temacik związany z tworzeniem umów typu IT, bywa zwykle brany w dość leciutki sposób, chociaż bywa on bardzo istotny nie tyle dla pracodawcy, co dla samiutkiej persony, która to takiego typu umowę ma otrzymać oraz ponad wszystko Podpisać.


Pracodawca może zatrudnić pracownika na różnego typu umowach. Jedną z najmocniej uniwersalnych jest umowa o pracę, aczkolwiek czasami zawierana jest umowa przedwstępna. Umowa przedwstępna (więcej: umowa przedwstępna) to umowa, w jakiej obie strony (to znaczy chlebodawca oraz pracownik) zobowiązują się do zawarcia umowy o pracę w przyszłości. Umowę przedwstępną można zawrzeć w różnorodnych sytuacjach, przykładowo wówczas, jak zawarcie umowy o prace nie jest przypuszczalne, albowiem pracownik posiada jeszcze umowę z innym chlebodawcą.
podatki
Dodane przez: Calgary Reviews
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Co więcej umowę przedwstępną można też zawrzeć gdy występują różne przeszkody prawne, na przykład gdy obcokrajowiec stara się o uzyskanie pozwolenia na zatrudnienie w konkretnym kraju. Umowa przedwstępna nie wymaga żadnej konkretnej, rzadkiej formy, jednak bezpieczniejsze dla obu stron jest wykonanie jej na piśmie. Wtedy sporo swobodniej będzie udowodnić jej treść.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.