Rezerwy na świadczenia pracownicze i rozmaite metody ich wyceniania

Rezerwy na świadczenia pracownicze to rezerwy powiązane z przyszłymi zobowiązaniami podmiotów gospodarczych w związku z w tym momencie zatrudnionymi pracownikami. Są one umieszczane w księgach rachunkowych konkretnej marki, spółki albo przedsiębiorstwa. Rezerwy na świadczenia pracownicze wynikają z nakazów prawa pracy, oraz także z układów zbiorowych pracy i wielu innych ważnych zobowiązań pomiędzy chlebodawcami a pracownikami. Wycena rezerw na rozmaite świadczenia pracownicze musi być przeprowadzona zgodnie z Międzynarodowym Standardem Rachunkowości Nr 19 bądź również zgodnie z Krajowym Standardem Rachunkowości Nr 6. Niezależnie od tego, który standard się wybierze, winna pozostać zastosowana metodologia aktuarialna (sprawdź więcej). Do tego istnieje rozporządzenie (KSR 6) lub zalecenie (msr 19) mówiące o tym, że zdoła to pozostać przeprowadzone przez profesjonalnego, doświadczonego aktuariusza.

Następne teksty

Faktury jak i całą księgowość da się ogarnąć drogą internetową

obliczenia finansowe
Dodane przez: Ken Teegardin
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Gdy rozpoczynamy działanie, tzn. kiedy postanawiamy, że będziemy pracować na swój rachunek, budzą się w nas przeróżne obawy. Myślimy, o tym, czy damy sobie ze wszystkim radę. Chociaż początkowo słowa: faktury, ostateczny termin, nadwyżka, czy księgowość będą brzmiały złowieszczo, to po kilku miesiącach, a czasem i paru tygodniach zrozumiemy, że wszystko uda się zrobić.


Jeśli dana firma korzysta z Międzynarodowego Standardu Nr 19, wtedy zakład pracy zdoła, lecz nie musi skorzystać z usług aktuariusza, aczkolwiek oczywiście jest to promowane. Niemniej msr 19 nakłada na spółki znacznie większe zobowiązania. Raport w mrs 19 jest znacznie bardziej rozbudowany oraz musi zawierać: sumpty odsetek, sumpty bieżącego zużycia, co więcej w sprawozdaniu muszą odnaleźć się wypłacone świadczenia, ograniczenia, koszty nadchodzącego zatrudnienia i multum innych znaczących pozycji. W Krajowym Standardzie Rachunkowości Nr 6 pilnie trzeba skorzystać z usług wykwalifikowanego,
finanse
Dodane przez: reynermedia
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
fachowego aktuariusza (http://rezerwy24.pl/poradnik_audytora_msr19/). KSR 6 jest związany ze specyficznymi zaświadczaniami, takimi jak na przykład dodatki stażowe, gratyfikacje jubileuszowe, a także odprawy rentowe albo też opieka medyczna. Oczywiście to ledwie parę przykładowych świadczeń, jednakże jest ich dużo więcej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.