Renta do końca życia – w jakim przypadku będzie to dobre rozwiązanie?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kredyty, które wielu ludzi określa jako odwrócona hipoteka. Czym zarówno naprawdę jest taki sposób szybkiego pozyskania pieniędzy? Dla których osób jest on przeznaczony a jak korzystniej unikać tego obrotu sprawy? Czemu nie ciągle warto skorzystać z sposobności zorganizowania sobie dodatkowego dochodu, gdy potrafi mieć to dla nas poważne konsekwencje?
Odwrócona hipoteka polega na tym, iż bank lub inna instytucja finansowa przejmuje na własność pożyczkom (zobacz pożyczki pod nieruchomość) należącą do jej dotychczasowego właściciela. W zamian dotychczasowy właściciel nieruchomości otrzymuje pieniądze dożywotnio – będzie to tak zwana dożywotnia renta.


Chociaż będzie to sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy, który zwłaszcza seniorom będzie bardzo niezbędny, to częstokroć te wyjście jest niezwykle nieopłacalne dla właściciela nieruchomości. Niestety, osoby starsze, dla których przeznaczona będzie taka propozycja, nie są zwykle świadome konsekwencji zawarcia takiej umowy. Chociaż w wyniku sfinalizowania takiego rodzaju transakcji senior otrzymuje pieniądze, to jednakże jest to zazwyczaj znikoma część środków, które uzyskałby, gdyby zdecydował się na sprzedaż nieruchomości.


Dlatego też dużo ludzi czuje się zupełnie oszukanych przez przedsiębiorstwa prowadzące tego rodzaju działalność gospodarczą. Niestety, niezwykle trudno jest ostrzec osoby w zaawansowanym wieku przed różnymi naciągaczami. Seniorzy są bowiem z reguły dosyć ufni i jest to niewątpliwie spore źródło kłopotów.


renta dożywotnia
Dodane przez: Bosch
Treści źródłowe: Bosch


Czy są przypadki, w jakich takie rozwiązanie ma sens? Otóż, dożywotnia renta czasami potrafi okazać się rzeczywiście najlepszym wyjściem.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.