Renta do końca życia – w jakim przypadku będzie to dobre rozwiązanie?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kredyty, które wielu ludzi określa jako odwrócona hipoteka. Czym zarówno naprawdę jest taki sposób szybkiego pozyskania pieniędzy? Dla których osób jest on przeznaczony a jak korzystniej unikać tego obrotu sprawy? Czemu nie ciągle warto skorzystać z sposobności zorganizowania sobie dodatkowego dochodu, gdy potrafi mieć to dla nas poważne konsekwencje?


Odwrócona hipoteka polega na tym, iż bank lub inna instytucja finansowa przejmuje na własność pożyczkom (zobacz pożyczki pod nieruchomość) należącą do jej dotychczasowego właściciela. W zamian dotychczasowy właściciel nieruchomości otrzymuje pieniądze dożywotnio – będzie to tak zwana dożywotnia renta.


Chociaż będzie to sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy, który zwłaszcza seniorom będzie bardzo niezbędny, to częstokroć te wyjście jest niezwykle nieopłacalne dla właściciela nieruchomości. Niestety, osoby starsze, dla których przeznaczona będzie taka propozycja, nie są zwykle świadome konsekwencji zawarcia takiej umowy. Chociaż w wyniku sfinalizowania takiego rodzaju transakcji senior (zobacz tutaj) otrzymuje pieniądze, to jednakże jest to zazwyczaj znikoma część środków, które uzyskałby, gdyby zdecydował się na sprzedaż nieruchomości.


Dlatego też dużo ludzi czuje się zupełnie oszukanych przez przedsiębiorstwa prowadzące tego rodzaju działalność gospodarczą. Niestety, niezwykle trudno jest ostrzec osoby w zaawansowanym wieku przed różnymi naciągaczami. Seniorzy są bowiem z reguły dosyć ufni i jest to niewątpliwie spore źródło kłopotów.


renta dożywotnia
Dodane przez: Bosch
Treści źródłowe: Bosch


Następne teksty

Powinieneś coś szybko przetłumaczyć? Szukaj tłumacza przysięgłego w swoim mieście, aby być pewnym dobrze wykonanej pracy

Tłumacz
Dodane przez: _ Kripptic
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Pogłębiający zasięg rynek sprzedaży powoduje, że ciągle wzrasta zapotrzebowanie na pracę fachowych tłumaczy. Tłumaczone bywają zarówno instrukcje obsługi, ulotki importowanych kosmetyków, jak także istotne dokumenty oraz umowy. Opłaca się wiedzieć, gdzie należy zgłosić się, gdy zachodzi potrzeba przełożenia papierów na język angielski albo odwrotnie.


Czy są przypadki, w jakich takie rozwiązanie ma sens? Otóż, dożywotnia renta czasami potrafi okazać się rzeczywiście najlepszym wyjściem.


W wypadku, gdy senior jest samotny i nie ma jakichkolwiek krewnych, jakim mógłby przekazać nieruchomość, takie rozwiązanie z sytuacji rzeczywiście ma sens. Dzięki pieniądzom z odwróconej hipoteki potrafi on albowiem pozwolić sobie na życie na naprawdę dobrym poziomie i zagwarantować wszystkie odpowiednia, na które nie stać zazwyczaj ludzi starszych.
2018/04/21, 20:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.