Trzeba zatroszczyć się o przekazanie 1% podatku na opp by pomóc potrzebującym

Oczywiście zawsze możemy pójść do Skarbówki i tam wspólnie z doradcami, którzy co roku są dostępni w czasie składania deklaracji i pomagają uzupełnić PIT. Choć prawda jest taka, że gdy bierzemy PIT z Urzędu to otrzymujemy książeczkę, w której jest każda rzecz zapisana. Wystarczy wszystko po kolei wpisać. Nawet, jeśli drukujemy PIT z Internetu to tam też są informacje dotyczące tego, jak konkretną deklarację uzupełnić - pit 37.
finanse
Dodane przez: Global Panorama
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy już będzie właściwy moment należy przekazywać CIT specjalistom tym samym, którzy wypisują Pit 36 w taki sposób, aby mieli możliwość oni odpowiednio rozliczyć konkretne firmy. Warto takich rzeczy dopilnować, a firma, jaką prowadzimy zostanie postrzegana wyjątkowo pozytywnie zarówno przez osoby współpracujące z firmą, jak i przez wszystkich urzędników. Dowiedz się więcej - o PIT-37)

Jak przekazać swój 1% podatku na jakiś wyjątkowy cel? Wystarczy, iż w czasie corocznego rozliczania podatku dochodowego (czyli po prostu wypełniania PIT-a) wpiszesz w odpowiednią rubryczkę numer KRS fundacji, której chcesz pomagać. Co ważne - to kompletnie nic Cię nie kosztuje. Ten 1% podatku i tak zostałby Ci zabrany, a tylko przekazany na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli chcesz zatem komuś pomóc albo zwyczajnie dać symboliczny wyraz swojego wsparcia dla danej organizacji, bez wątpliwości nie ma lepszego sposobu.

Ponadto, niezwykle ważne są inne rzeczy, jak na przykład rocznice, ważne daty, to znaczy urodziny czy imieniny. Jeżeli mamy z takimi rzeczami trudności to dobrze wpisać sobie w kalendarzu takie terminy w nadchodzącym roku kalendarzowym. Może się zdarzyć, iż zapomnimy bowiem o urodzinach naszego taty albo własnej matki lub też swojego partnera. To się może zdarzyć każdemu z nas, lecz żaden człowiek by nie chciał tego przeżyć. To nieprzyjemne doznanie dla jednej, oraz dla drugiej osoby – dla zapominalskiej oraz solenizanta. Jeszcze bardziej jest to niemiłe, gdy mamy dzieci i zapomnimy o jakimś ważnym dla nich wydarzeniu. Miejmy świadomość, iż dzieci tak szybko nie zapominają i co ważne, nie do końca wiedzą, że każdemu może się zdarzyć zapomnieć.

Pamiętaj jednakże, że możesz wspierać jedynie te organizacje, które są tak zwanymi organizacjami pożytku publicznego. Jeżeli nie jesteś pewny, czy dana instytucja ma taki status, wówczas możesz to łatwo sprawdzić w internecie - wystarczy przejrzeć bazę OPP, a bez wątpienia znajdziesz tam swoją
finanse
Dodane przez: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu
organizację - Każda z nich ma własny numer KRS, który należy wpisać w zeznanie podatkowym aby pieniądze trafiły w odpowiednie ręce - www.dinamatik.com/a-37-program-umozliwiajacy-rozliczenie-pit-37-online.html.

Z wypełnieniem pita nie ma co się spieszyć

Następne teksty

Rozliczenie PIT-a za 2016 rok - którą metodę rozliczenia należałoby wybrać?

rozliczenia
Dziś PIT zdołamy rozliczać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest rozliczenie PIT standardowo, to znaczy na formularzu papierowym, natomiast drugą przez Internet. Zarówno pierwsza jak także druga forma rozliczeń posiada swych zwolenników oraz przeciwników. Jednak nie da się ukryć, iż obecnie rozliczenia internetowe stają się coraz popularniejsze. Rozliczenie PIT poprzez Internet wiąże się z wieloma korzyściami i zaletami. Zapewne każdy z nas wie, jak wyglądają rozliczenia standardowe, a co powinno się wiedzieć na temat rozliczeń online?


Należy jednak nie zapominać, że jeśli zmieniły nam się źródła dochodu to prawdopodobnie będziemy musieli rozliczać się za pomocą innego PIT-u. W tej kwestii należy albo zapytać w swoim nowym miejscu pracy, którą deklaracje należy dokładnie wypełnić albo poszukać informacji w Internecie albo po prostu zapytać w Urzędzie Skarbowym. Nie zapominajmy też, że istnieje tak zwana kwota wolna od podatku i wynosi ona 3091 złotych. Tak, więc najważniejsze to nie zapomnieć o dacie i wypełnić PIT, jeżeli jest to konieczne. Urząd Skarbowy stara się robić , co w jego mocy, by to, coroczne spotkanie podatnika z państwem było jak najprostsze, ale mimo usilnych starań nie każdy jest zadowolony.
2017/08/18, 11:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.