Programy motywujące jako nagradzanie najlepszych pracowników

Współcześnie pracodawcy coraz to częściej rozumieją korzyści płynące z odpowiedniego motywowania pracujących. Taka forma gratyfikacji zwiększa odpowiedzialność pracowników i umacnia stosunki z firmą, co bezpośrednio przekłada się na wyniki firmy.


w biurze rachunkowym
Dodane przez: Grupy .NET i IT
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Dla wielu przedsiębiorców programy motywacyjne mają na celu zatrzymanie najlepszych pracowników w firmie.


Tymczasem każdego człowieka do funkcjonowania motywują różne wyróżnienia. Jedni szanują ideały rodzinne, drudzy dobrą zabawę, a jeszcze inni wrażenie bezpieczeństwa. W związku z tym programy motywacyjne powinny być dopasowane indywidualnie do wymogów każdego uczestnika kolektywu. Każdy program motywacyjny powinien być dopasowany do taktyki i oczekiwań przedsiębiorstwa.


Zazwyczaj spotykanymi składnikami służącymi motywowaniu są telefony komórkowe, laptopy, bądź samochody służące pracującym również do użytku prywatnego. Inną postacią motywacji jest kolejne zabezpieczenie lecznicze osobiste, albo rodzinne, a także sponsorowane przez jednostkę ubezpieczenie na życie. Może to być również ciekawa eskapada, weekend w spa, karnet do kina, czy też wyprawa integracyjna. Dla rozmaitych grup pracujących należy kierować dobrane programy motywacyjne, które budują ich motywację do aktywności, a to przyczynia się do maksymalizacji korzyści. Pakiety motywacyjne dla pracowników mogą być zróżnicowane ze względu na stanowisko i jego pozycję w strukturze przedsiębiorstwa.


Następne teksty

Nie za każdym razem jesteśmy w stanie nadążyć za finansami biura

finanse
Dodane przez: peddhapati
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Każdy z nas miał matematykę i każdy musiał obliczać różne wskaźniki. Niestety nie każdy jest mózgiem z przedmiotów ścisłych i właśnie z tego powodu przez długi czas brakowało królowej nauk na maturze, jednak wszystko się zmieniło i matematyka znowu jest najważniejszym przedmiotem do zdania.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.