Programy motywujące jako nagradzanie najlepszych pracowników

Współcześnie pracodawcy coraz to częściej rozumieją korzyści płynące z odpowiedniego motywowania pracujących. Taka forma gratyfikacji zwiększa odpowiedzialność pracowników i umacnia stosunki z firmą, co bezpośrednio przekłada się na wyniki firmy.


w biurze rachunkowym
Dodane przez: Grupy .NET i IT
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Dla wielu przedsiębiorców programy motywacyjne mają na celu zatrzymanie najlepszych pracowników w firmie.


Tymczasem każdego człowieka do funkcjonowania motywują różne wyróżnienia. Jedni szanują ideały rodzinne, drudzy dobrą zabawę, a jeszcze inni wrażenie bezpieczeństwa. W związku z tym programy motywacyjne powinny być dopasowane indywidualnie do wymogów każdego uczestnika kolektywu. Każdy program motywacyjny powinien być dopasowany do taktyki i oczekiwań przedsiębiorstwa.


Zazwyczaj spotykanymi składnikami służącymi motywowaniu są telefony komórkowe, laptopy, bądź samochody służące pracującym również do użytku prywatnego. Inną postacią motywacji jest kolejne zabezpieczenie lecznicze osobiste, albo rodzinne, a także sponsorowane przez jednostkę ubezpieczenie na życie. Może to być również ciekawa eskapada, weekend w spa, karnet do kina, czy też wyprawa integracyjna. Dla rozmaitych grup pracujących należy kierować dobrane programy motywacyjne, które budują ich motywację do aktywności, a to przyczynia się do maksymalizacji korzyści. Pakiety motywacyjne dla pracowników mogą być zróżnicowane ze względu na stanowisko i jego pozycję w strukturze przedsiębiorstwa.


Następne teksty

Usługi księgowe będą proponowane przeróżnym zakładom

Księgowość
Usługi księgowe przedstawiane będą w przeróżnym obszarze. Księgowość to dosyć ciężka kategoria, w której jeszcze co jakiś czas coś się pojawia. Z tego powodu właśnie tak istotne okazuje się być to, żeby zastanowić się, czy zewnętrzne usługi księgowe nie będą dla nas idealnym rozwiązaniem, bez względu na to, jakiej wielkości jest nasza firma.


Nawet niezwykle oryginalny system motywacyjny nie będzie skuteczny wtedy, kiedy zatrudniony będzie miał poczucie, że jest opłacany znacznie gorzej, aniżeli jego odpowiednicy w różnych przedsiębiorstwach.
2018/04/06, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.