Pozwolenia na pobyt nieustanny w Polsce - co pożądane byłoby wiedzieć na ten temat?

Chcąc zdobyć zezwolenie na pobyt stały w Polsce, z pewnością wypada odpowiednio zrozumieć ten temat oraz dowiedzieć się, kto może dostać takie przyzwolenie. Do zdobycia przyzwolenia na pobyt trwały w Polsce upełnomocnieni są obcokrajowcy, jacy są osobami pochodzenia polskiego i przewidują osiedlić się w Polsce na zawsze.

banknot polski
Dodane przez: Karl Baron
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dodatkowo takie zezwolenie mogą otrzymać również dzieci obywateli polskich oraz dzieci obcokrajowców, jacy mają zezwolenie na pobyt stały w Polsce. Pozwolenie na pobyt niezmienny wolno dostać także przez małżeństwo z obywatelem Polski. Zezwolenie na pobyt stały jest bezterminowe, to oznacza, że taka decyzja wydawana jest na termin nieoznaczony. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że karta pobytu w Polsce posiada swój czas ważności, który wynosi 10 lat - więcej w tym serwisie. Oznacza to, iż po upłynięciu czasu 10 lat, kartę pobytu w Polsce powinno się koniecznie podmienić na nową.

Zdobycie zezwolenia na pobyt stały odbywa się w urzędzie wojewódzkim w oddziale, który zajmuje się sprawami obcokrajowców. W terminie pobytu w Polsce obcokrajowiec ma obowiązek samodzielnie złożyć dobry wniosek w urzędzie. Prócz wniosku pełen zestaw dokumentów winien też obejmować cztery bieżące fotografie, ważny paszport zagraniczny (tylko do wglądu), dokument sfinansowania opłaty skarbowej, i także dokumenty, jakie są niezbędne do zaakceptowania danych znajdujących się w dostarczonym wniosku.


Następne teksty

Profesjonalne usługi ochroniarskie dostępne na polskim rynku

ochrona - bezpieczeństwo
Dodane przez: cchana
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Usługi odnoszące się do ochrony cieszą się na polskim rynku znacznym powodzeniem, głównie ze strony właścicieli określonych firm. Obecnie bez trudu można nawiązać współpracę z firmą o tym profilu działalności, kierując się indywidualnymi oczekiwaniami. Namiary na sprawdzonych specjalistów związanych z omawianą branżą można odnaleźć głównie w sieci.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.