Posiadasz własną działalność gospodarczą, a może to dokładnie ty jesteś pracownikiem – przeczytaj informacje na temat umów i podatków

Kwiecień to w Rzeczpospolitej czas na przypominanie obywatelom o wypełnieniu dokumentów PIT. To też często chwila, w której myślimy, co czynić w przyszłości – zostajemy u swojego pracodawcy, podejmujemy decyzję o zmianie firmy, a może tworzymy własną działalność gospodarczą?
podatki
Dodane przez: Daniel X. O'Neil
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zacznijmy od materii, jaką jest podatek od osób fizycznych. Co roku statystyczny obywatel naszego państwa musi złożyć w pobliskim Urzędzie Skarbowym dokumenty PIT. Przedstawione są tam zarobki z całego roku. Krótko – to, co przyniosła nam nasz praca. Oczywiście mamy szansę odliczyć sobie ulgi (jak choćby rehabilitacyjne), czy darowizny. Dokument, w którym bez żadnych problemów możemy zobaczyć, jaki jest podatek od osób fizycznych, dostajemy od swego pracodawcy.

Następne teksty

Wszystko o podatkach lokalnych

monety i banknot Euro
Dodane przez: blu-news.org
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Brak jest jednobrzmiącej zgodnej z prawem definicji lokalnego podatku. Podatki jak też opłaty kwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii lokalnych podatków są wprawdzie enumeratywnie wyliczone w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, jednakże na liście owej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, które posiadają cechy lokalnych podatków, lecz uregulowane są w dalszych ustawach.


Nie musimy zatem samodzielnie kłopotać się z danymi wyliczeniami. Obliczanie wynagrodzenia mamy z głowy. Kiedy dochodzimy do zdania, iż ukazane dane nam nie pasują, możemy rozpocząć szukanie nowej pracy. Kiedy już takową znajdziemy, przyda się wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika. Prosto go odnaleźć na różnych stronach www. A wtedy ściągnąć na komputer i wydrukować. Należy pamiętać, iż wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika, to wciąż
podatki
Dodane przez: Simon Cunningham
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
tylko wzór i na jego podstawie możemy zrobić swój dokument wypowiedzenia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.