Posiadasz własną działalność gospodarczą, a może to dokładnie ty jesteś pracownikiem – przeczytaj informacje na temat umów i podatków

Kwiecień to w Rzeczpospolitej czas na przypominanie obywatelom o wypełnieniu dokumentów PIT. To też często chwila, w której myślimy, co czynić w przyszłości – zostajemy u swojego pracodawcy, podejmujemy decyzję o zmianie firmy, a może tworzymy własną działalność gospodarczą?
podatki
Dodane przez: Daniel X. O'Neil
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Zacznijmy od materii, jaką jest podatek od osób fizycznych. Co roku statystyczny obywatel naszego państwa musi złożyć w pobliskim Urzędzie Skarbowym dokumenty PIT. Przedstawione są tam zarobki z całego roku. Krótko – to, co przyniosła nam nasz praca. Oczywiście mamy szansę odliczyć sobie ulgi (jak choćby rehabilitacyjne), czy darowizny. Dokument, w którym bez żadnych problemów możemy zobaczyć, jaki jest podatek od osób fizycznych, dostajemy od swego pracodawcy.

Następne teksty

Pierwsza praca -jak ją zdobyć?

praca po studiach
Treści źródłowe: www.morguefile.com
Chcąc wkroczyć na rynek pracy, należy dołożyć wszelkich starań, by umocnić swą pozycje w oczach pracodawcy. Wraz ze wzrostem poziomuwyedukowania potencjalnych pracowników, wzrastają też oczekiwania pracodawców względem osób, które mają zatrudnić. Co zatem należy zrobić, żeby stać się najlepszy?


Nie musimy zatem samodzielnie kłopotać się z danymi wyliczeniami. Obliczanie wynagrodzenia mamy z głowy. Kiedy dochodzimy do zdania, iż ukazane dane nam nie pasują, możemy rozpocząć szukanie nowej pracy. Kiedy już takową znajdziemy, przyda się wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika. Prosto go odnaleźć na różnych stronach www. A wtedy ściągnąć na komputer i wydrukować. Należy pamiętać, iż wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika, to wciąż
podatki
Dodane przez: Simon Cunningham
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
tylko wzór i na jego podstawie możemy zrobić swój dokument wypowiedzenia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.