Oznaczenie różnych obiektów - po co konkretnie są niezbędne?

Właściwie oznaczenie wszelkiego rodzaju obiektów w przestrzeni publicznej jest niesamowicie istotne - przede wszystkim dla naszego bezpieczeństwa, a również dla sprawnego reagowania w trudnych sytuacjach przez wszelkiego rodzaju służby.


W dużych miastach w większości wypadków znaczy się już właściwie wszystkie budynki użyteczności publicznej, jednak w niewielkich miejscowościach bez wątpienia wciąż mamy z tym jakiś kłopot. Po co tak naprawdę jest nam potrzebne odpowiednie znaczenie budynków i jak w odpowiedni sposób należy to robić?


oznakowanie obiektów
Dodane przez: Michael Pollak
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

Telebim w Radomiu - a więć, co dobrze jest wiedzieć o reklamie na ulicy Maratońskiej

firma - wyobrażenie
Dodane przez: Emiliano García-Page Sánchez
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Czy w czasie przejeżdżania przez Radom, zwróciłeś uwagę na telebim, wjeżdżając na uliczkę Maratońską? Czy przykuł Twoja uwagę oraz w tej chwili zastanawiasz się, jaki posiada "przebieg" danych - czyli jak dużo ludzi go ogląda oraz jak mocno potrafi zwrócić czyjąś spojrzenie? Zastanawiasz się, jak Twoja własna reklama wyglądałaby w tym konkretnym lokalizacji? Jeżeli tak to idealnie trafiłeś, ponieważ posiadamy dzisiaj zamiar opowiedzieć wszystko co wiemy na temat owego telebimu!


Które obiekty powinny być oznakowane?


Oznakowanie obiektów tak właściwie powinno odnosić się do właściwie wszystkich budynków, jakie funkcjonują w przestrzeni publicznej - budynki użyteczności publicznej powinny być oznaczone właściwą nazwą oraz wszelkimi niezbędnymi informacjami na temat działania danego urzędu, zaś budynki prywatne - bez wątpliwości muszą mieć oznaczenia dotyczące numerów budynków oraz nazw ulic. Taki stan rzeczy z pewnością byłby ideałem, jednak niejednokrotnie tak nie jest - zazwyczaj domy prywatne, szczególnie w małych miejscowościach w ogóle nie zwracają najmniejszej uwagi na odpowiednie oznakowanie obiektów. W wypadku obiektów publicznych zazwyczaj jest inaczej, bowiem po ich stronie jest obowiązek umieszczania wszystkich istotnych informacji na fasadzie budynku.


Co należy oznakować?


Budynek powinien mieć informację o swym numerze, a także ulicy, przy której się znajduje.


Równocześnie zawsze trzeba zamieszczać na fasadzie informację o tym, że dla przykładu budynek jest objęty ochroną konserwatora zabytków. Oznakowanie obiektów powinno także odnosić się do tego, czy budynek jest monitorowany lub klimatyzowany.
2017/12/04, 11:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.