Outsourcing – kiedy i co opłaca się zlecać innym firmom?

Rozwijająca się firma znaczy coraz więcej fragmentów, nad którymi trzeba zapanować. Niekiedy warto zastanowić się nad scedowaniem części obowiązków profesjonalnej firmie zewnętrznej - a więc zainwestować w outsourcing.
Telewizory Smart TV Philips z technologią Ambilight
Dodane przez: Philips
Treści źródłowe: Philips


fakturzystka
Dodane przez: HazteOir.org
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


W rutynie outsourcing to przejęcie przez specjalistyczną w danej dziedzinie jednostkę części obowiązków innego podmiotu, na podstawie zawartej wcześniej umowy. Scedować możesz na przykład porządkowanie bądź księgowość, a kompetentna fakturzystka (http://praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/z,fakturzystka.html) zajmie się twoimi dokumentami. Outsourcing jest spotykany z reguły w takich dziedzinach jak rachunkowość, audyt, instruktaże, administracja kadrowa czy IT. Naturalnie nie jest to ograniczona lista opcji, w jakich ów sposób zarządzania potrafi się sprawdzić.


Z jakiego powodu outsourcing jest wart uwagi? Przede wszystkim, w razie ogromnego, powiększającego się przedsiębiorstwa umożliwia on skoncentrowanie uwagi na głównych celach oraz obowiązkach przedsiębiorstwa, dzięki złożeniu czynności niezbędnych do utrzymania przedsiębiorstwa w ręce specjalistów. Do tego, występuje tu znaczna redukcja wydatków - nie ma konieczności angażowania i doszkalania własnej specjalistycznej kadry ani też wkładania w bazę techniczną, konieczną do prowadzenia przykładowo księgowości bądź zaopatrzenia. Outsourcing to również odciążenie - scedowanie pewnej ilości zadań na eksperta z zewnątrz pozostawia więcej czasu na sprawy firmy, którymi mogą trudnić się wyłącznie jej wewnętrzni pracownicy.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.