Opłat bywa tak dużo, że nie zawsze można im poradzić. Sprawdzaj, czy wszystko jest opłacone!

Co miesiąc jesteśmy zmuszeni do uiszczania opłat za rachunki. Płacimy czynsz, energię elektryczną, rachunek za wodę, wywóz śmieci, jak również za usługi rekreacyjne, czyli telefon, sieć oraz telewizję. Każdy człowiek w Polsce mający zarejestrowany telewizor zostaje zobowiązany do uiszczania opłaty abonamentowej RTV.
opłaty za telewizję i radio
Dodane przez: Kelly Sikkema
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Ustalona opłata budzi niechęć w Polakach

Następne teksty

Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy adwokatem a radcą prawnym, kiedy można udać się po poradę do każdego z nich

prawnik
Dodane przez: Kevin Napper
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Dla niejednej osoby radca prawny i adwokat to w sumie taka sama osoba, jedynie nieco inaczej się nazywająca. Faktycznie aktualnie w coraz większym stopniu różnice pomiędzy nimi zaczynają się zacierać, mimo że od strony formalnej w dalszym ciągu są to dwa niezależne zawody. Zarówno radcy prawni jak i adwokaci cały tok studiów mają identyczny, dopiero po decyzji o aplikacji ich drogi będą się trochę rozchodzić. Zasady pracy w obu zawodach będą regulować odpowiednie ustawy, i w oparciu o nie adwokaci i radcy mogą wykonywać swoje obowiązki.


Od wielu lat na naszych rodakach posiadających działające odbiorniki radiowe oraz telewizory spoczywa obowiązek rejestracji urządzeń i składania comiesięcznej opłaty abonamentowej. Abonament RTV nie jest tani, gdyż miesiąc korzystania z odbiornika telewizyjnego kosztuje ponad 20 złotych, a radia ponad 6 złotych. Opłaty te wzbudzają w Polakach gorące wątpliwości, bo wiele osób opłaca również telewizje kablowe oraz cyfrowe, a mimo to trzeba płacić kolejny raz za samo trzymanie w domu odbiornika telewizyjnego. Dużo osób w którymś momencie przestało opłacać abonament RTV. W ostatnim czasie do ich mieszkań trafiły jednak upomnienia oraz wezwania do zapłaty naprawdę dużej kary.

Gdy ma miejsce przedawnienie abonamentu RTV?

Poczta Polska wystosowała listy, w których nakłada żądanie uiszczenia wyjątkowo dużej kary, ma to być kwota równająca się trzydziestokrotnej cenie abonamentu. Zdenerwowani konsumenci masowo poczęli szukać pomocy i informacji, w jakim czasie następuje przedawnienie abonamentu RTV. Jak się okazuje, zaległości z tego tytułu ulegają przedawnieniu po pięciu latach. W tej chwili sejm pracuje nad nową ustawą radiofoniczną, która powinna zlikwidować opłatę abonamentową, a w jej miejsce zastosować opłatę audiowizualną, dużo niższą. Nie powiedziano jednakże, w jakim czasie przepisy ulegną zmianie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.