O czym należy pamiętać, jak do przetransportowania mamy bydło? Jakiego typu zezwolenia powinniśmy posiadać?

Przewóz żywych zwierząt pod patronatem działalności gospodarczej to respektowanie wielu najbardziej ważnych zasad. Co najbardziej ważne, warunki takiego transportu określają surowe przepisu unijne. Jeden z tego typu przepisów określa, iż przedsiębiorstwa jakie zajmują się transportem inwentarza powinny być do tego zatwierdzone przez określone państwo członkowskie UE. Co należy jeszcze wiedzieć?


Unia Europejska - rolnictwo
Dodane przez: greensefa
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
UE w dotyczącym tej tematyki Rozporządzeniu - w sprawie ochrony zwierząt podczas transportu >>> znacznie więcej www.balduin-pfnuer.de i mających związek z tym działań definiuje obowiązki każdej z osób, które uczestniczą w procesie transportu zwierząt, czyli przewoźników, organizatorów transportu, kierowców i opiekunów, niezależne od tego czy to jest transport bydła czy inny. Unia Europejska ustanawiania zezwolenia, wzmacnia środki nadzoru określa oraz konkretyzuje przepisy, które odnoszą się do długości podróży oraz wykorzystanych pojazdów -
jaki powinien być transport bydła.

Przepisy tego rodzaju mają na celu zagwarantowanie dobrostanu zwierząt w okresie transportu, a więc jak najbardziej muszą zapobiec zranieniu lub cierpieniom zwierząt, zapewnić więc najlepsze warunki przystosowane do ich potrzeb. Wszystkie zaangażowane strony, jakie biorą udział w operacjach przed i po transporcie, a jednocześnie ich pracownicy muszą być odpowiednio wyszkoleni. Zwłaszcza kierowcy i osoby towarzyszące powinny mieć świadectwo kwalifikacji zawodowych, jakie wydane jest na podstawie specjalistycznych szkoleń odnoszących się do dobrostanu zwierząt w czasie przewozu, potwierdzonych pozytywnym wynikiem egzamin, który organizowany jest przez niezależny organ upoważniony przez określone władze.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.