Nie zapominaj rozliczeniu się z podatku (PIT) za bieżący rok

Wszelki osiągany legalnie dochód, bez względu na to czy jest to profit z pracy zawodowej, z renty bądź także z emerytury musi zostać uwzględniony w rocznym rozliczeniu podatkowym, czyli w Pit 2016.

rozliczanie podatków
Dodane przez: Dave Dugdale
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
By rozliczyć się z podatku dochodowego trzeba wypełnić właściwy formularz PIT - http://www.wzielonej.pl/informacje/polska-i-swiat/korygowanie-pit-28-online/, który można otrzymać w Urzędzie. Z podatku dochodowego muszą rozliczać się zarówno osoby prywatne, jak także różne instytucje, przedsiębiorstwa lub także firmy. Brak rozliczenia podatkowego biegnie do niesłychanie poważnych konsekwencji, są to z reguły sankcje karne w postaci pieniężnej, takie jak na przykład grzywna, aczkolwiek nie rozliczenie się z podatku może także doprowadzić do kary odebrania wolności.

Następne teksty

Jeszcze parę ładnych lat temu rozliczenie podatku było dla większości autentycznym problemem

Księgowość, finanse
Dodane przez: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu
Nieczytelność formularza trwożyła i przeważająca liczba z nas po prostu zlecała to rozliczenie komuś, kto na tym się doskonale zna. Oczywiście za konkretną opłatą. Szczęśliwie rozwój techniki doprowadził do tego, iż obecnie sami możemy tego dokonać bez niczyjej pomocy.


Prócz rozliczenia się z podatku powinno się także pamiętać o tym, żeby uczynić to w właściwym terminie. W roku 2016 Pit 2016 powinno się rozliczyć do końca kwietnia. Wypełniony formularz należy oddać do Urzędu Skarbowego.

Jeśli nie wiesz jak dobrze rozliczyć PIT to możesz skorzystać z pomocy wykwalifikowanych osób. W Urzędach Skarbowych wolno zdobyć rozliczenie PITU oddając 1 odsetek z rozliczenia. Nie jest to sporo, a dzięki temu masz pewność, że Twój PIT bez wątpienia pozostanie należycie i odpowiednio rozliczony. Możesz także skorzystać z pomocy innych osób, które wiedzą jak rozliczyć PIT. Coraz więcej ludzi decyduje się obecnie również na samodzielne rozliczenie podatku, bowiem w dzisiejszych czasach można skorzystać z rozmaitych programów komputerowych, które zezwalają należycie zrealizować i rozliczyć PIT.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.