Nie za każdym razem jesteśmy w stanie nadążyć za finansami biura

Każdy musiał przejść przez lekcje matematyki i każdy musiał wyliczać różne wskaźniki. Niestety nie każdy jest mózgiem z przedmiotów ścisłych i m.in. z tego powodu przez długi czas nie było matematyki na maturze, jednak sytuacja się zmieniła i matematyka znowu jest najważniejszym przedmiotem do zdania.


Dlaczego na szczęście matematyka wróciła na maturę? Otóż ludzie po liceum nie byli w stanie
finanse
Treści źródłowe: http://pixabay.com
policzyć nawet banalnych rzeczy, gdyby nie było przymusu uczenia się do matury. Jednak część osób wybiera studiowanie na kierunkach, na które trzeba mieć zdaną maturę z matematyki. Ci ludzie najzwyczajniej w świecie kochają liczyć i bardzo często kochają pieniądze. Kierunki finansów czy księgowości, to dobry sposób na zdobycie zawodu, który da nam pieniądze. A kiedy będziemy np. posiadali własną firmę przyjdzie nam liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów związanych ze sprzedażą oraz średnich należności. Wskaźnik ten jest bardzo istotny, bo daje możliwość określenia ile razy w ciągu dwunastu miesięcy może odtworzyć stan swych należności- dowiedz się też tutaj www.attorn.pl/moduly1/modul-informacji-gospodarczej.html,.

Gdy wskaźnik jest niższy niż siedem musimy pomyśleć czy kredytowanie klientów nie jest jednak zbyt częste. Kontrola jest konieczna, szczególnie, gdy chodzi o należności. W obecnych czasach każda firma posiłkuje się różnego rodzaju programami, które mają za zadanie wesprzeć firmę w działalności. Do jednego z takich programów możemy zaliczyć program, który kontroluje nasze należności. Dzięki przejrzystemu interfejsowi aplikacji widzimy wyraźnie, jakie długi mają względem naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności (tu) jest o wiele
finanse
Dodane przez: reynermedia
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
prostsza i sprawniejsza, aniżeli tradycyjne poszukiwania w stercie papierów, czy aby na sto procent wszyscy dłużnicy uregulowali należności. Trzeba pamiętać mając własną firmę, że musimy mieć pod kontrolą należności klientów bez przerwy.

Nie można raz na jakiś czas przysiąść i sprawdzać, czy wszystko jest okej. Skoro klient zgadza się na taki a nie inny termin płatności musi zdawać sobie sprawę, że gdy minie termin zostaną naliczone mu dodatkowe opłaty. To jedna z najprostszych metod na właściwe płacenie faktur. Jeżeli klient wie, że po kilku miesiącach po terminie będzie musiał zapłacić więcej ma większą motywację do płacenia każdej faktury w ustalonym czasie.
2018/02/05, 14:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.