Na jaki temat stanowi i z jakiego powodu tak istotna jest ustawa o cudzoziemcach?

Bardzo często zdarza się, że w momencie, kiedy jesteśmy studentami lub później, kiedy już pracujemy, naszymi znajomymi na studiach i współpracownikami w biurze są osoby pochodzące z innych państw. Czasem są to ci, którzy mieszkają na Litwie czy w Rosji, ale coraz częściej do naszego państwa przybywają ludzie z innych, bardziej egzotycznych państw.


Coraz częściej możemy spotkać osoby z Francji czy Hiszpanii, jednak równie często spotykamy ludzi z Indii, Japonii albo innych azjatyckich krajów. Są to osoby, które przyleciały do naszego państwa z różnorodnych powodów. Niektórzy z nich przykładowo byli u nas wcześniej na urlopach, wakacjach i niezwykle spodobał im się nasz kraj a także kultura, dlatego też postanowili tu powrócić i osiedlić się na zawsze.

Niemało ludzi w Polsce to również tak zwani pracownicy sezonowi. Tak samo jak my wybywamy do Anglii czy innych zachodnich krajów, tak samo cudzoziemcy ze wschodu przybywają do nas, żeby tutaj pracować przez jakiś czas i później z zarobionymi pieniędzmi wracają do swych najbliższych. Czasami zostają tutaj i sprowadzają do Polski swoją familię. Równie dużo młodych osób przylatuje do naszego kraju na wymianę studencką albo studiuje tu na polskich wyższych uczelniach, potem pozostają u nas oraz zakładają rodziny. Zdarza się również tak, że przybywający poznają kogoś w Polsce i z tej przyczyny postanawiają zostać tutaj.
papiery
Dodane przez: Dvortygirl
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Wszyscy ci, którzy tylko przez jakiś okres mieszkają w Polsce, dostają wizę. W zależności od tego, przez jaki czas chcieliby u nas przebywać, może być ona czasowa albo też bezterminowa. Wszystkie wątpliwości związane z prawami a także obowiązkami cudzoziemców w Polsce oraz sposobach postępowania z nimi w wypadku jakiegoś wydarzenia, na przykład złamania prawa przez obcokrajowca, reguluje ustawa o cudzoziemcach, rzecz jasna w połączeniu z innego typu dokumentami i opracowaniami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.