Masz swój biznes? Chcesz nabyć auto? Dowiedz się, co powinieneś wiedzieć o leasingu samochodów.

Jeśli prowadzisz swoją firmę i chcesz nabyć samochód koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.


Leasing – co to takiego?


Leasing to rodzaj dzierżawy. Jeżeli zdecydujesz się na leasing, samochód nie będzie Twą własnością. Będziesz wyłącznie jego użytkownikiem.
finanse
Dodane przez: Bryant Surety Bonds
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Projektor instalacyjny z serii P
Dodane przez: 4Press.pl
Treści źródłowe: 4Press.pl


To rewelacyjna opcja dla przedsiębiorców a także tych, którzy wykonują wolny zawód albo pracują na umowę zlecenie. Kiedy decydujesz się na leasing także musisz wnosić miesięczne raty. Jaka jest więc różnica pomiędzy leasingiem a kredytem? Leasing jest znacznie mniej zobowiązujący. Z jakiego powodu?


Bo w chwili, gdy przestajesz uiszczać comiesięczne należności po zwyczajnie oddajesz auto do właściciela. W przypadku kredytu taka opcja nie jest możliwa. Jak widać leasing jest bardziej dostępną formą finansowania. Kolejnym plusem jest zredukowanie formalności do koniecznego minimum. Aby leasingować samochód najczęściej potrzebujesz tylko dowodu tożsamości oraz drugiego dokumentu ze zdjęciem.W przypadku, kiedy zamierzasz poruszać się droższym autem będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach. Ponadto firma leasingująca poprosi Cię o dane o wysokości Twych średnich miesięcznych dochodów, które uzyskałeś w okresie poprzednich sześciu miesięcy. Istotna będzie także forma Twego zatrudnienia a także stanowisko, które piastujesz, wyciąg z konta bankowego z wpływami z ostatnich 3 miesięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji firma leasingowa poprosi Cię również dokumenty poręczyciela.


(ogólnie o leasingu samochodów)
Dodane przez: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Treści źródłowe: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.


Dla kogo jest leasing?


Leasing jest znakomitą opcją dla przedsiębiorców, jak również dla osób fizycznych, tzw. leasing konsumencki. Możemy skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. Jeśli zdecydujemy się na tą pierwsza opcję, staniemy się właścicielami auta po opłaceniu ostatniej raty. Proces następuje automatycznie. Natomiast jeśli zdecydujemy się na operacyjny możemy, ale nie jesteśmy zmuszeni do wykupu pojazdu. Gdy uprzednio wybraliśmy leasing operacyjny możemy swobodnie oddać auto firmie leasingowej. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą co jakiś czas wymienić samochód na inny.


Co, gdy przeoczymy termin naszej raty?


By nie mieć niepotrzebnych problemów powinniśmy wpłacać określoną w umowie kwotę w odpowiednim czasie. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, iż firma leasingowa natychmiast zareaguje na brak opłaty.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.