Loty samolotem to nowoczesny sposób przemieszczania się

Od jakiegoś czasu latanie samolotem stało się niezwykle popularną metodą przemieszczania się. Popularność tej metody wynika przede wszystkim z prędkości, a więc z opcji praktycznie natychmiastowej zmiany położenia. Przedsiębiorstwa lotnicze na całej Ziemi co roku mają coraz większą liczbę klientów, a cały biznes związany z lotnictwem ulega szybkiemu rozwojowi.

Loty samolotami
Dodane przez: Bernal Saborio
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Tę tendencje obserwuje się również na terenie Polski, skąd wylatuje coraz większa liczba samolotów, zwłaszcza kierujących się do innych państw Unii Europejskiej. Podróżowanie samolotem jest metodą bezpieczną, wbrew przekonaniu niektórych ludzi. Istotnie wypadki lotnicze zdarzają się bardzo rzadko, o wiele rzadziej niż chociażby wypadki z udziałem samochodów. Za to największą popularność lotów samolotem wywołało otwarcie części granic i znaczne obniżenie cen biletów lotniczych. Od kilku lat latanie nie jest już wyłącznie sposobem przemieszczania się tylko dla bogatych ludzi.

O czym powinno się pamiętać przed lotem?
przeczytaj informacje
Obecnie metody rezerwowania podróży są niezwykle nowoczesne. Rezerwacji można bowiem dokonać za pośrednictwem sieci, wybierając określony lot i miejsce na pokładzie. Za dodatkową opłatą można także wykupić specjalne dodatkowe ubezpieczenie lotnicze. Na witrynie WWW zaznacza się także, czy leci się z bagażem rejestrowanym czy tylko z podręcznym. Przez Internet można również zrealizować odprawę, później należy wydrukować bilet lotniczy (czytaj pełen artykuł). Wszyscy pasażerowie powinni uprzednio zapoznać się z zasadami dotyczącymi rzeczy wnoszonych do samolotu i tych zasad bezwzględnie przestrzegać
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.