Leasing pracowników to dzisiaj niesłychanie popularna metoda zatrudniania ludzi przez firmy starające się zredukować wydatki

Wypożyczanie ludzi do pracy staje się ostatnio niezmiernie spopularyzowaną formą zatrudnienia. Jest to metoda, która pozwala na ograniczenie kosztów pracy oraz utrzymywanie zatrudnienia na minimalnym poziomie.
Można w taki sposób pozyskać na przykład ludzi z innych krajów.


ekonomia
Dodane przez: ITU Pictures
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


kadr - usługi
Dodane przez: Daniel Kruczynski
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Jeśli ciekawi nas więc leasing pracowników, to warto nieco o tym poczytać w Internecie. Jeśli włączymy przeglądarkę i wpiszemy właściwe hasło, to na pewno uzyskami szybko multum interesujących wyników z adresami stron z poradami prawnymi. Jeśli pragniemy na przykład, żeby pracownik z Ukrainy zrobił dla nas jakąś pracę, a będzie on zatrudniony w innej spółce, to możemy podpisać z nią umowę o wypożyczeniu owej osoby na określony czas, aby pracowała u nas. W ten sposób można płacić pracownikom wyłącznie wtedy, kiedy ich rzeczywiście potrzebujemy.


Kiedy wczytamy się w rady dostępne w Internecie, to przekonamy się, iż leasing pracowników jest coraz częściej wykorzystywany. Spore zyski z niego ma oczywiście firma, która takich zatrudnionych otrzymuje. Ma ona szansę znacznie zredukować koszty swojej działalności i wypożyczać zatrudnionych jedynie na określone miesiące. Związane jest to jednakże z kilkoma wadami. Pracownik z Ukrainy, który nie będzie u nas na stałe, nie będzie bardzo powiązany ze spółką i może wykonywać swoją pracę trochę mniej skutecznie - sprawdź informacje o pracowniku z Ukrainy.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.