Łatwe zarejestrowanie własnej firmy

Każdy, kto zamierza zajmować się sprzedażą produktów, lub usług przez dłuższy czas, w sposób fachowy i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą powinno być wyprzedawanie publikacji przez internet, wykonywanie renowacji mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie sklepiku chwilowego.


work in office
Dodane przez: Tina Fox
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


W takich przypadkach zarejestrowanie aktywności to obowiązek. Działalność gospodarczą jest możliwość założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, względnie podpisu elektronicznego.


Założenie firmy nie jest skomplikowane, jednak trzeba wykonać kilka działań, odwiedzać parę miejsc i to w należytej kolejności. Rozpoczynamy od zapełnienia formularza CEIDG. Rejestracja do ewidencji jest jednocześnie podaniem o nadanie numeru REGON, przyznanie, bądź wskazanie numeru NIP i dobór gatunku opodatkowania, także zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu zawiadamia się także każde zmiany z obszaru podawanych danych. W blankiecie trzeba przekazać gatunek wykonywanej działalności według wykazu PDK.


Magazyny i hale
Dodane przez: Sonia Belviso
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Następne teksty

Zalegalizowanie bytu i zatrudnienia w Polsce, czyli jak obcokrajowiec może starać się o prawa i dodatkowe względy.

Turysta
Dodane przez: Sascha Kohlmann
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Pracując można zauważyć jak wielu obcokrajowców, w szczególności ze wschodniej partii Europy podróżują do naszego kraju, mając nadzieje na lepsze perspektywy rozwoju. Co trzeba zrobić, by móc otrzymać kartę pobytu cudzoziemca, która daje przepustkę do przywilejów i dodatkowych względów. Karta pobytu cudzoziemca jest to zaświadczenie istotny dla cudzoziemców.


W blankiecie CEIDG powinno się wyznaczyć, kto będzie prowadził dokumentację skarbową jednostki. Jeśli nie wiemy jeszcze w momencie wypełniania wniosku, z którym biurem rachunkowym będziemy kooperować, to wybieramy możliwość samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a potem nasz wpis uaktualniamy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.