Łatwe założenie własnej firmy

Ktokolwiek, kto zamierza zajmować się sprzedażą towarów, czy też usług przez dłuższy okres, w sposób profesjonalny i zorganizowany, musi założyć aktywność gospodarczą. Działalnością gospodarczą powinno być wyprzedawanie publikacji przez sieć, wykonywanie renowacji mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie stoiska krótkotrwałego.


W tych przypadkach rejestracja działań to obowiązek. Działalność gospodarczą można założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, względnie podpisu elektronicznego.


Następne teksty

Krótki opis najczęściej używanych sposobów i metod wyceniania wartości firm, spółek i przedsiębiorstw.

firma
Dodane przez: Junta Informa
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Przy sprzedawaniu jakiejś spółki jedną z kluczowych spraw jest zrobienie jej wyceny. W sumie takie wyceny przydatne są nie tylko w takich transakcjach, lecz również podczas negocjowania z bankami czy przed wejściem na giełdę.


Założenie firmy nie jest uciążliwe, jednak powinno się dokonać kilka czynności, odwiedzać parę miejsc i to w stosownej kolejności. Rozpoczynamy od zapełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do ewidencji jest jednocześnie podaniem o nadanie numeru REGON, przyznanie, albo oznaczenie numeru NIP i dobór gatunku opodatkowania, również zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu informuje się również wszystkie przemiany z obrębu podawanych informacji. W formularzu należy podać gatunek czynionej aktywności wedle rejestru PDK.


bezpłatny
Dodane przez: Peter Cartledge
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


założenie firmy
Dodane przez: Maryanne
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


W blankiecie CEIDG należy określić, kto będzie prowadził dokumentację skarbową jednostki. Jeżeli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z którym biurem rachunkowym będziemy współdziałać, to wybieramy alternatywę samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a potem własny wpis aktualizujemy.


Jeśli przeprowadzana aktywność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to uzupełniamy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w sytuacji, gdy jesteśmy jednocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej zarabiamy powyżej minimalnej gaży krajowej.
2017/12/05, 15:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.