Który język zagraniczny wybrać jako ten drugi?

Uczmy się języków, jeśli chcemy stać się kuszącymi kandydatami na rynku ofert pracy. Tak się to dzieje obecnie, że rzadko spotykane umiejętności to klucz do ciekawszej, lepiej opłacanej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę można było dostać ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli chcemy mieć wyjątkowe zajęcie, powinniśmy opanować taki język, jak hebrajski czy fiński.
nauka języków obcych
Dodane przez: Laurie Sullivan
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika ma sens dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, dokonujemy zapisu w alfabecie hebrajskim, więc przed studiowaniem lektur czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas ciężka praca nad literkami. Jeśli brakuje nam zapału popatrzmy na dzieci, jak one uczą się języka ojczystego, który na początku jest dla nich jak język obcy. Wiadomo, mamy swoje lata i nasz umysł już nie tak świeży, jak u kilkulatka, lecz nie warto się poddawać.
Wszystko zależy jednak jak silny jest nasz zapał. Skoro hebrajski (korepetycje z greckiego) może wydawać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób dobrze mówi po norwesku (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (nauka fińskiego)


Następne teksty

Czy język litewski jest polecany jako drugi?

zajęcia z języka angielskiego
Dodane przez: Kaplan International English
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Znasz angielski, ale chciałbyś nauczyć się jeszcze jednego języka? Marzysz o jakimś egzotycznym wyzwaniu czy wolisz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór jest ogromny, bo języków jest mnóstwo, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na znaczenie kraju (gospodarka, polityka), jak i patrzeć przez pryzmat zainteresowań. Czujesz się blisko jakiegoś kraju, lubisz tamtą kulturę czy geografię, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: pasję czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, chociaż to język martwy, ale dostępne są słowniki i inne pomoce, lecz czy warto się uczyć języka, którego nikt już nie używa?


Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da się urozmaicić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Kraj ten jest blisko, więc zawsze możemy pojechać tam na krótki urlop, żeby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie poprawia wyniki w nauce języków jak korzystanie z niego do rozmowy, w kontakcie z drugą osobą. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto urozmaicić wycieczką do tego pięknego kraju. Również nie jest daleko.


Jeśli wywnioskujecie, że jednak Skandynawia jest zbyt zimna, to może warto zdecydować się na coś z południa, na przykład grecki. Naukę tego języka warto wystartować od poznania alfabetu, gdyż jest dość oryginalny. Chociaż Grecja w poprzednich latach straciła na znaczeniu gospodarczym to nadal kraj z barwną historią, którą warto poznać, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).
2017/08/31, 09:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.