Którą lokatę wybrać?

Bankowe lokaty, a dokładniej oszczędzanie przez bankowe lokaty posiada współcześnie wielu prześmiewców, którzy twierdzą, iż nie ma to większego sensu, ze względu na drobny zysk.


Mimo to, lokata terminowa nadal stanowi najpopularniejszy sposób lokowania nadmiarów pieniężnych wśród rodaków.
lokata
Dodane przez: Adrian Scottow
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Mimo tego że jest to zdecydowanie najprostszy sposób lokowania pieniążków to dla wielu ciągle najistotniejsze są reklamy, jakie pociągają dużym oprocentowaniem bez prezentowania szczegółów produktu.


Lokata terminowa to najprostszy produkt inwestycyjny, który polega na złożeniu depozytu z określonym terminem zapadalności. W momencie upływu owego terminu depozyt (kwota lokaty (odsyłam do tego serwisu)) jest nam zwracany razem z naliczonymi oraz zapłaconymi przez bank procentami. Czy lokata się opłaca? Według mnie zdecydowanie tak, dlatego że przy zachowaniu 100% bezpieczeństwa pozyskujemy zysk. Co więcej dochód ów można z góry określić znając parametry danej terminowej lokaty. Stałe oprocentowanie lokaty bankowej może stanowić jej atut, lecz też wadę – zwłaszcza w wypadku długoterminowych lokat. Obecnie atrakcyjne oprocentowanie lokaty dla przykładu trzyletniej nie musi być tak samo korzystne za rok. Może się w tak długim okresie dużo zdarzyć. Jeżeli stopy procentowe zwiększą się wówczas oprocentowanie twojej lokaty pozostanie bez zmian więc przestanie ona być już zyskowna, natomiast jej zerwanie może się wtenczas nie opłacać (po upływie dłuższego okresu jej trwania).
Jednakże w przypadku, gdy stopy procentowe spadną w trakcie trwania twej lokaty długoterminowej ze stałym oprocentowaniem to ty będziesz beneficjantem, jako że bank już zobligował się do wypłacenia Ci odsetek po stopie umówionej w momencie zawierania umowy.
2018/02/15, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.