Kto to jest notariusz, jakie okazują się być jego prawa i jakich rzeczy zrobić nie powinien?

Jak ogólnie jest wiadome, wiele profesji, szczególnie tego typu, do wykonywania których konieczna jest specjalistyczna wiedza, a więc ich robienie wiąże się z niezwykle znaczną odpowiedzialnością, jest tak zawiła, że dzieli się na wszelkie swoje nurty.
Tak właśnie jest w wypadku jednego z bardziej prestiżowych fachów, którym jest prawnik - prawnik Radom. Uprawianie takiego fachu wiąże się z oddziaływaniem na człowiecze życie wręcz na długi przedział czasu. Prawnik - więcej o radca prawny z Warszawy: http://www.martalubik.pl/ - mógłby być więc przykładowo obrońcą, sędzią czy też notariuszem. Dla przykładu ten końcowy odpowiada nie wyłącznie za pośrednictwo przykładowo w sprawach majątkowych czy też powszechnie przedmiot ujmując w dbaniu o prawidłowość formalną tworzonych dokumentów notarialnych. Jeśli ciekawi Ciebie w jakim miejscu posiada swą kancelarię dobry notariusz Dąbrowa Górnicza jest miejscem, w jakim tego typu prawnika można by odnaleźć. Warto dodać, że na podstawie rozporządzenia Prawo o Notariacie wszelki reprezentant tego zawodu jest mianowany poprzez ministra sprawiedliwości i jest osobą zaufania publicznego.


komputer przenośny
Dodane przez: David Mulder
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Warto wspomnieć, iż w 2009 r. rodzima Rada Notarialna uruchomiła program informatyczny do kierowania tzw. systemu RAPD, czyli Rejestru Aktów Poświadczenia Dziedziczenia. Na bazie nowelizacji rozporządzenia o notariacie, funkcjonariusze ci otrzymali uprawnienia sporządzania zaświadczeń o dziedziczeniu spadku o identycznej sile prawnej jak wyrok sądu.
Oczywiście notariusze posiadają bezwzględny zakaz podejmowania się zadań, które szkodziłyby powadze tego fachu. Nie mają prawa także przekazywać żadnych porad w dziedzinie prowadzenia biznesu.
2018/01/26, 13:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.