Komu przysługują pieniądze unijne na założenie firmy?

O środki na otwarcie przedsiębiorstwa pochodzące ze specjalnych funduszy UE mogą się ubiegać osoby fizyczne chcące założyć własną działalność gospodarczą. Warunkiem jest tutaj też osiągnięcie pełnoletności.


Warto podkreślić, iż pomoc w owym zakresie przysługuje także rolnikom, rencistom, a także pełnoletnim uczniom średnich szkół.


fundusz
Dodane przez: designmilk
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Przewidziano w owym zakresie także (strona tutaj) specjalne ułatwienia m.in. dla osób bezrobotnych, nie w pełni sprawnych, pań próbujących wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim, młodych osób do dwudziestego piątego roku życia, osób po 45 roku życia, a także osób zamieszkujących tereny wiejskie. Poza wspomnianym wcześniej warunkiem osiągnięcia pełnoletności, osoba starająca się o fundusze unijne na uruchomienie firmy nie może przez okres 12 miesięcy, poprzedzających złożenie takiego podania, prowadzić własnej firmy. Poza tym nieodzowny będzie przede wszystkim udział w odpowiednim szkoleniu, m.in. z obszaru marketingu oraz przedsiębiorczości. Aby dostać się na tego typu kurs trzeba naturalnie najpierw odszukać jego realizatora. W poszukiwaniach informacji o możliwości dofinansowania na założenie własnej działalności i stosownych szkoleniach powinniśmy się zgłosić do Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Rekrutacja jest podzielona na dwa podstawowe etapy. W pierwszym powinno się wypełnić a także przekazać należyty zgłoszeniowy formularz oraz w razie konieczności dostarczać wymagane dokumenty. W drugim z kolei trzeba przejść dodatkowo rozmowę kwalifikacyjną.


Następne teksty

Czym się różni adwokat od radcy prawnego? O jakich sprawach koniecznie trzeba pamiętać?

firma odzyskiwanie długów
Dodane przez: Mark Warner
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Adwokat i radca prawny wykonują różnorakie zawody, lecz ostatnimi czasy dostrzegalne jest minimalizowanie różnic pomiędzy tego rodzaju zawodami. Co najlepiej wiedzieć na ten temat?


Jeśli przejdziemy bezproblemowo oba kroki, to w następnej kolejności organizator szkolenia podpisuje z kandydatem umowę o udzielenie pomocy szkoleniowo - konsultacyjnej.
2018/06/13, 11:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.